Perşembe, Temmuz 7, 2022
Ana SayfaPOLİTİKAAk Parti Kartal İlçe Teşkilatı Basınla Buluştu

Ak Parti Kartal İlçe Teşkilatı Basınla Buluştu

Ak Parti Kartal İlçe Teşkilatı pandemi nedeniyle gecikmeli olarak yerel basınla kahvaltılı toplantıda bir araya geldi.

 
Ak Parti Kartal yeni ilçe yönetimi görevi devralışlarının 9. ayında ilçe binasında İlçe Başkanı Ebubekir Taşyürek yönetim adına döneme ilişkin düşüncelerini sundu ve ardından basının öneri ve görüşleri alındı.
Basının yoğun ilgi gösterdiği toplantıda Başyürek konuşmasına 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’ne dikkat çekerek “ Kartal halkı adına verdiğiniz emek ve kattığınız değerler için hepinize ayrı ayrı teşekküre ediyor,  21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nüzü bir kez daha kutluyorum” dedi.

“Kartal halkına ses ve nefes olmaya çalışıyorsunuz”

Taşyürek, Pandemi şartları nedeniyle birkaç kez bu toplantıyı ertelediklerini ifade ettikten sonra, “Öncelikle varlığınız ve yaptığınız işi çok önemsediğimizi altını çizerek belirtmek istiyorum. Çeşitli zorluklara göğüs gererek yayın hayatınızı devam ettirdiğinizi gazeteleriniz ve haber sitelerinizle, halkın haber alma hakkını önceleyerek, Kartal halkına ses ve nefes olmaya çalışıyorsunuz. Bu anlamlı çabanızdan ve azminizden dolayı sizlere bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

“Bugün yenilenen bir İlçe yönetimiyle karşınızdayız”

Bugün yenilenen ilçe yönetimiyle karşınızdayız diyen Taşyürek; “Kurucu İlçe Başkanımız merhum Hasan Altuntaş abimizden başlamak üzere, partimizde samimiyet, sadakat ve azimle hizmet bayrağını taşıyan bütün ilçe başkanlarımıza ve yönetimlerinde görev alan bütün dava kardeşlerimize, AK Parti’nin adına ve şanına yakışır şekilde yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor, vefat edenlere de Yüce Allah’tan rahmet niyaz ediyorum” dedi.
Ebubekir Taşyürek yenilenen yönetimin nitelikli bir yönetim olduğunu belirterek, “Bugün yenilenen bir İlçe yönetimiyle karşınızdayız. Yeni yönetimimizde, partimizde kuruluşundan bu güne çeşitli görevlerde bulunmuş arkadaşlarımızın yanı sıra, siyasete bu dönemde kazandırdığımız pırıl pırıl yepyeni Kartalın evlatları olan kardeşlerimiz var. Hepsi birbirinden değerli, nitelikli, vasıflı, mesleklerinde başarılı, sivil toplum örgütlerinde önemli görevler almış bu dava kardeşlerimizle birlikte” göreve yaptıklarını belirtti.
Basın ile sürekli yakın ilişki içerisinde olacaklarını belirten Taşyürek; “Sizleri her fırsatta bilgilendirmeye, çalışmalarımızı sizin şahitliğinizde Kartallı dostlarımıza duyurmaya çalışıyoruz. Yerel basının gücüne ve önemine olan inancımızla, yanınızda olmaya çalışacak ve her zaman pozitif hizmetlerle ve doğrularla gündeminizde yer almayı gaye edineceğiz. Kapımız ve gönlümüz her zaman sizlere açıktır. Dürüst, güvenilir ve doğru habercilik anlayışınıza olan inancımızla; her zaman iletişim halinde ve her konuda karşılıklı olarak doğruların yanında olmayı çok önemsediğimizi bilmenizi istiyoruz.Bizleri eleştirme hakkınıza sonuna kadar saygılıyız. Eleştirilerin bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da dürüst, vicdanlı, hakkaniyetli ve iyi niyetli olmasını hassaten istirham ediyoruz.”

“2024 yılında da Kartal Belediyesi’ni ve İstanbul Büyük Şehir Belediyesi’ni geri alarak tarih yazacağız”

Ebubekir Taşyürek önümüzdeki yerel seçimleri alacaklarını belirterek; “2024 yılında da Kartal Belediyesi’ni ve İstanbul Büyük Şehir Belediyesi’ni geri alarak tarih yazacağız. Belediyesini borç batağına sokan ve şişirilmiş kadroların maaşını zor şer ödemekten başka hiçbir gündemi olmayan biçare yönetimle mücadele ve halka hizmet yolunda sizleri yanımızda görmek, bize güç ve motivasyon katacaktır” diyerek tamamladı açıklamasını.
Ebubekir Taşyürek’in açıklamalarının ardından toplantıya katılan gazetecilerin çoğunluğu söz alarak eleştiri ve önerilerini sundular. Gazeteciler sunumlarında özellikle Kartal’a ilişkin sorunlara dikkat çektiler.
Ebubekir Taşyürek’ gazetecilerin ardından söz alarak tek tek her gazetecinin konuşmasına özet cevaplar sunumunun ardından toplantı sona erdi.
Toplantıya Ak Parti Kartal İlçe Teşkilatı üyeleri, Teşkilat Başkanı Nimet Gündoğdu, Sosyal Politikalar Başkanı Fikret Polat,  Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Hande Eymen Altuntaş, Kadın Kolları Başkanı Hatice Taslak Albayrak, Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Bulut’un yanı sıra Ak Parti Kartal Belediyesi Meclis Üyeleri Muhammer Bektaş, Nizamettin Altındaş, Haydar Göksoy, Ömer Uluyurt ve yöneticeler katılım gösterdi.

Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar