Çarşamba, Temmuz 17, 2024
Ana SayfaPOLİTİKAAli Aluç "Kalbimi ellerinize; yüreğimi ise gönlünüzün tam ortasına bırakıyorum"

Ali Aluç “Kalbimi ellerinize; yüreğimi ise gönlünüzün tam ortasına bırakıyorum”

Ali Aluç, CHP Kartal İlçe Başkanlığına adaylığını ilçe binasına sığmayan kalabalığın coşkulu desteği eşliğinde açıkladı.

Yüksel FIRAT

Ali Aluç, CHP Kartal İlçe Başkanlığına adaylığını ilçe binasına sığmayan kalabalığın coşkulu desteği eşliğinde açıkladı.

Salona sığmayan partililer ilçe binası önünde heyecanla beklerken salondaki kalabalığa Ali Aluç;”Sayın İlçe Başkanım; Sayın İlçe Sekreterim, Sayın Kadın Kolları Başkanım, Sayın Gençlik Kolları Başkanım, Sayın Delege Arkadaşlarım, Sayın Basın Emekçileri, Çok Değerli Örgütüm, Çok Değerli Mahalle Birim Başkanlarım, Sevgili Yol Arkadaşlarım, Çok Değerli Misafirler ve Çok kıymetli; yeni dönemde ilçe başkanlığına, Kadın Kollarına ve Gençlik Kollarına adaylık açan arkadaşlarım; Hepinizi en derin saygı ve sevgilerimle selamlıyorum” diyerek başladı konuşmasına.

Ali Aluç; “Cumhuriyet Halk Partisinin, emektar, cefakâr, yürekli, cesur, vatansever, demokrat üyeleri hepiniz hoş geldiniz.

Bugün burada yanımızda olan, ailem, komşularım, arkadaşlarım, mücadele arkadaşlarım hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Varlığınızla, mücadelemize ışık oldunuz, destek oldunuz. İyi ki varsınız” diyerek selamladı.

Ali Aluç “’bizler’ adına hizmet etmek için adayım”

Bugün sizlerin karşısına aday olarak çıkmanın onur ve heyecanını yaşıyorum. Evet, onurluyum, çünkü kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olan 100 yıllık bir geleneğin, mücadelenin, kararlılığın temsil edildiği bir makama “bizler” adına hizmet etmek için adayım.

Bugün, 55 yaşında ve bir Kartal evladı olan, sizlerin bir kardeşi, abisi, evladı, arkadaşı olan, Makina Mühendisi Ali Aluç, tek başına değil, sizlerle birlikte bu onurlu ve kutsal makama aday. Bugün,  “Benliğimizi değil, Birliğimizi büyütmek” için yola çıktık” dedi.

Anadolunun emekçi insanları

Aluç, Yurdun dört bir yanından göç ederek yaşamlarını kazanmak için Kartal’a gelmiş ve Kartallı olmuş partililere; İstanbul’u, Kartalı kendilerine yeni yurt edinmiş, ortak dertlere ve değerlere sahip, Anadolu’nun emekçi insanlarını görüyorum. İnançlarından ötürü, yüzlerce yıl yok sayılmış, ezilmiş, ürkütülmüş Anadolu’nun aydınlık yüzlerini görüyorum” diyerek seslendi.

Ali Aluç; “Karşımda heyecanla sizlere bakarken, Türkiye’yi görüyorum.

Aynı duygularla, aynı korkularla, aynı heyecanla, Anadolu’nun dağlarından, yaylalarından, ata toprağından kopup gurbete gelerek, evlatlarına bir gelecek kurmaya çalışan insanları görüyorum.

Emeği görüyorum, mücadeleyi görüyorum, çekilen acıları görüyorum.

Ayrı, ayrı Trabzonlu, Sivaslı, Gümüşhaneli, Malatyalı, Tuncelili, Bilecikli, Erzincanlı, Tokatlı insanları görmüyorum. İstanbul’u, Kartalı kendilerine yeni yurt edinmiş, ortak dertlere ve değerlere sahip, Anadolu’nun emekçi insanlarını görüyorum.

İnançlarından ötürü, yüzlerce yıl yok sayılmış, ezilmiş, ürkütülmüş Anadolu’nun aydınlık yüzlerini görüyorum. Sizlerle birlikte olmaktan, mutluyum, gururluyum, onurluyum. Hepiniz tekrardan  hoş geldiniz, sefalar getirdiniz….”

“Bugün bir davanın temsilcisi, hizmetkârı olmaya adayız”

“Bugün bir koltuğa aday değiliz. Bugün bir davanın temsilcisi, hizmetkârı olmaya adayız. Makamlardan güç almaya değil, güç vermeye, omuz vermeye talibiz. Evet, Gençliğimiz Var, Tecrübemiz Var, Heyecanımız Var, Geldiğimiz Yol Uzun, Varacağımız Menzil Uzak”.

Kartallılar tarafından tanınan ve sevilen siyasetçi Ali Aluç’u kendisinden dinledik.

“Bugün burada bulunan davetlilerin birçoğu beni tanıyordur. Ama kısaca size kendimi tanıtmak istiyorum.

Ali Aluç…. Ülkemin güzide her şehrinde doğanlar gibi ben de 1966 Erzincan Doğumluyum. Ama Erzincan’da doğmanın ötesinde, Kartallı olmaktan, Kartalda aradığım aşkı bulmaktan, Kartalda çok kıymetli iki çocuk sahibi olmaktan, hayat kaynağım çocuklarımı büyütmekten, evimin geçimini sağlamaktan dolayı kartala borcum var ve ben bu borcu ödemek için adayım”.

“Yeni bir örgütlenme modeli için adayım”       

Sokakta, Fabrikalarda, Sanayi Sitelerinde, Okul Aile Birlikleri vasıtasıyla Okullarda, Üniversitelerde…   Yani kısacası yeni bir örgütlenme modeli için adayım.

Belediye

 Ali Aluç hem Kartal Belediyesi hem de İstanbul Büyükşehir Belediyesine ilişkin özel vurgularda bulundu:     

“Belediyemiz ve Belediye Başkanımız Sayın Gökhan Yüksel kardeşimizin çalışmalarına güç katmak, proje ve önerilerimizle destek vermek için adayım,

Önümüzdeki dönemde İBB ‘ de kadrolarda yapılacak revizyonda Kartal Chp İlçesi olarak Kartalımızın temsil edilmesi noktasında gerekli çalışmaların yapılması gerektiğini düşünüyorum. Bu önemli konuda ilçe başkanı olduğumda; Sevgili Belediye Başkanım ile birlikte ve sizlerle birlikte yoğun bir diplomasi çalışması yapmak için adayım” dedi.

Aluç; “Kimliklere ve kişilere dayanan siyasi anlayışlara son vermek için adayım.

Sırtını Sıvazlamadığımız mazlum, mücadele etmediğimiz zalim kalmayacak günleri yaratmak için adayım” diyerek umutlu bir gelecek vurgusu yaptı.

Kadın

“Kadına yönelik; TACİZ, TECAVÜZ, KATLİAM, SÖMÜRÜ ilişkilerine başkaldıran bir kadın kolları örgütlenmesi için adayım”.

Gençlik

“Halkçı, Devrimci bir anlayış temelinde, BURSA NUTKU ile GENÇLİĞE HİTABE yol göstericiliğinde, gençliğin sol bir partinin en önemli eylem gücü olduğu bilinciyle Gençlik Kollarının örgütlenmesi için adayım”.

Örgüt

“Her ay düzenli Örgüt toplantıları yapmak, hesap verme ve bilgi vermek için Adayım.

Her 3 veya 6 ayda bir delege arkadaşlarımla DANIŞMA toplantı yapmak için adayım”.

Kent Konseyi ve tüm SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI ile sağlıklı bir diyalog kurmak için adayım.

Hedef

“Kartal Belediye Başkanımız Sayın Gökhan Yüksel, İBB Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İMAMOĞLU ile son seçimlerde kazanılan başarıyı, önümüzdeki dönemde Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlı’nu başbakan ve partimizi iktidar yaparak taçlandırmak, iktidara yürümek için adayım”.

 İnançla partimizi iktidara taşımak için görev ve sorumluluk almaya sizlerle birlikte yol yürümeye geldim. Sizleri de bu onurlu yürüyüşte bizimle beraber yol yürümeye ve bize yoldaşlık etmeye davet ediyorum.

Amacımız bölünerek ayrışmak değil; bölünerek kaybetmek değil, güçlü bir berberlik ile tüm örgüt emekçilerimizin ve örgütümüzün kazanacağı bir ilçe yaratmaktır.

Kendimizi hep haklı ve güçlü gördük, ancak küçük hesaplarla, ayrışmalarla bugüne kadar ülkede iktidar olamadık.

Biz artık böyle olsun istemiyoruz. Biz artık ayrıştırıcı ve ötekileştirici tutumdan uzaklaşmak; birlik ve beraberlik ruhunu ve dilini bu partide hâkim kılmak istiyoruz.

Bunun için sizlerden güç ve kuvvet almak istiyoruz. Bize bu gücü ve kuvveti vermeye var mısınız? Destekleriniz bizim için çok değerli.

Özür ve Teşekkür

“Yürüdüğüm bu yolda, benden desteklerini esirgemeyen, bu çalışmaları yaparken onlardan çaldığım zaman için; hem kendilerini özürlerimi hem de desteklerimi sunmak istediklerim var.

Sevgili Demet, Sevgili eşim ve yol arkadaşım. Can parelerim sevgili oğlum Ege Sidar, Sevgili kızım Defne sizlerden çaldığım zaman, ilgi ve alaka için çok özür diliyorum. Buna rağmen desteğinizi esirgemediğiniz için de çok teşekkür ediyorum. İnanın ki bu ülkeyi aydınlık yarınlara kavuşturmak için, verdiğimiz bu mücadelenin en gizli ve önemli kahramanları sizlersiniz. Tüm bu yolda yürüyen örgüt emekçilerimizin eşleri ve çocukları………. İyi ki varsınız.

Yola çıktığımız ilk günden itibaren yanımdan ayrılmayarak, desteklerini sunan tüm ekip arkadaşalrıma, bu sürece katkı sunan tüm delege arkadaşlarıma, örgüt emekçilerine; en önemlisi de örgütün geçmiş dönem tüm kademelerinde görev yapmış tüm yöneticilerine teşekkür ediyorum.

Ali Aluç konuşmasını “Kalp yaşamak, yürek ise sevmek içindir. Kalbimi ellerinize; yüreğimi ise gönlünüzün tam ortasına bırakıyorum” diyerek alkışlar arasında bitirdi.

Ali Aluç konuşmasının sonunda tüm ilçe başkanı, kadın kolları başkanı, gençlik kolları başkanı adaylarını yanına davet ederek “Biz biriz ve birlikte güçlüyüz” diyerek birlikte partilileri selamladılar.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş