Salı, Şubat 27, 2024
Ana SayfaGÜNCELAltınok Öz; "Dün yaptığımız temastan sonra bugün buraya geldim"

Altınok Öz; “Dün yaptığımız temastan sonra bugün buraya geldim”

Opr. Dr. Altınok Öz, Cumhuriyet Halk Partisi ile dün yaptığı temaslardan sonra bugün yerel seçimlerde, İyi Parti’den Kartal Belediye Başkan adayı oldu.

Yüksel Fırat/Kartal

2009-2019 yılları arası, iki dönem CHP Kartal Belediye Başkanlığı yapan Altınok Öz Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifasından 1 saat sonra, İyi Parti İlçe Teşkilatına gelerek İyi Parti Kartal Belediye Başkan adayı olduğunu açıkladı.

Adaylık açıklamasına eşi Feray Öz ile birlikte gelen Altınok Öz’ü partililer tarafından meşalelerle karşılandı. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Burak Akburak, İstanbul İl Başkanı Yücel Coşkun, İstanbul İl Başkan Yardımcısı Muammer Sağlam, İlçe Başkanı İbrahim Yıldırım Ateş hazır bulundu ve gecikmeli olarak İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Buğra Kavuncu da katıldı.

İYİ Parti Kartal İlçe Başkanlığında açılış konuşması yapan İlçe Başkanı İbrahim Yıldırım Ateş “Bugün burada çok önemli bir isimin adaylığını açıklamaktan mutluluk duyuyoruz.” açıklaması yaptı.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Burak Akburak, ise; “Büyük hedeflerimiz var. Dolayısıyla adayımızın da büyük olması gerekirdi. Kartallıların çok sevdiği bir isim ile yola devam etmekten çok mutluyuz” dedi.

“BU BENİM İÇİN KOLAY BİR ŞEY OLMADI”

İçim buruk olsa da bugün burada sizlerle bir araya geldim diyen İYİ Parti Kartal Belediye Başkan Adayı Altınok Öz; “Buraya gelmeden önce hazırlanmak için eve uğradım. 55 yıldır mensubu olduğum siyasi partiden adaylığımı sonlandırıp buraya geldim. Bu benim için kolay bir şey olmadı. İçim buruk olsa da bugün burada sizlerle bir araya geldim.

Öz 2019 yılında da İYİ Parti’den adaylık teklifi aldığını, “Ama bırakmış olduğum partimde genç bir arkadaşımız adaydı.
Onun karşısına benim çıkmam hiç doğru değildi. Dolayısıyla hem ısrar edilmesi, hem onunla yola devam edelim denmesine rağmen o olayı o zaman bitirmiştik. 5 ay önce burayla Kartalla çok fazla ilişkim yoktu.

“EN SON DÜN YAPTIĞIMIZ TEMASTAN SONRA BUGÜN BURAYA GELDİM”

Öz 2019 yılından sonra “Kartal’a 2-3 ayda bir geliyordum. Burada bana Kartal’da yaşanan sorunları iletiyorlar. Böyle bir sorun yumağının farkındaydım. 5 ay önce bir sağlık sorunu nedeniyle buraya geldik ve burada kaldık. Kaldı ki Kartal’da bir şeylere müdahil olmam gerektiğini gördüm. Bu yolda gerek Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezine, gerekse İstanbul’da ki ilgili mercilere endişelerimi ve yol haritasını anlattım. Ama bunlar dikkate alınmadı en son dün yaptığımız temastan sonra bugün buraya geldim.

Ben Atatürkçü Düşünce Derneğinin Genel Başkan Yardımcısıyım. Benim bulunduğum, bulunacağım parti Atatürk’le sorunu olmayan parti olmalıydı. Dolayısıyla İYİ Partinin Atatürk ile sorunu olmadığına göre genel başkanı Atatürk’ün hemşerisi olması nedeniyle ve hatta bir meclis konuşmasında ‘Ben bir kadın olarak bu kürsüde konuşuyorsam bunu Cumhuriyete ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e borçluyum’ demesi beni buraya çekti.

“BENİM BU ADAYLIĞIM BİLİNMELİDİR Kİ HER HANGİ BİR PARTİYİ, HER HANGİ BİR KESİMİ RAHATSIZ ETMEK İÇİN DEĞİL!”

Benim bu adaylığım bilinmelidir ki her hangi bir partiyi, her hangi bir kesimi rahatsız etmek için değil! Kartal’a hizmet etmek için. Ama daha önemlisi ben Kartal’da geçmişimle birlikte, halkımla birlikte, halkın gözünde ki ışıltıyla birlikte seçim almaya geliyorum. Hiç kimse rahatsız olmasın. Diğer her iki adayı da Kartal tanıyor.

Birisi de zaten iktidar da kendilerine güvensinler. Alanlarında yol almaya devam etsinler. 10 yıl Kartal’da belediye başkanlığı yaptım. Hiç kimse için yanlış bir kelime kullanmadım. 10 yıl belediye başkanlığı yaptım Ankara’da ki meclis kürsüsünde hangi parti ne konuştu bununla ilgili hiçbir yorum yapmadım.
Çünkü yerel yönetici hele hele bir de benim geçmişim de hekimlik varsa bir hekim Hipokrat yemini ettiyse ve o yemine istinaden insan ayrımı, mezhep ayrımı, din ayrımı hiçbir ayrıma yol vermiyorsam. Bir belediye başkanı da o kentteki halkın hiçbirine ayrım yapmaz.

Her aday kendine güvensin yaptıklarıyla övünebilirler. Ben kendim Altınok Öz olarak yaptıklarımla yola çıkıyorum. Dolayısıyla rahat olsunlar.

Kartal’ın Sesi gazetesi olarak, “Eski partinizden ne zaman istifa ettiniz?” sorumuza Altınok Öz 1 saat önce diyerek cevapladı.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı