Salı, Temmuz 23, 2024
Ana SayfaGÜNCEL‘Dilimizin Zenginlikleri Sözlük Özgürlüktür’

‘Dilimizin Zenginlikleri Sözlük Özgürlüktür’

Yazar Sinem Eren, ‘Dilimizin Zenginlikleri’ projesi kapsamında Kartal Belediyesi kreş öğrencileri ile buluştu. Proje ile dilin iyi kullanılmasını ve düşünce dünyasını geliştirmesinin adımları atılmaktadır.

‘Dilimizin Zenginlikleri Sözlük Özgürlüktür’ projesi kapsamında öğrencilerin dilin zenginliğini tanıması, kültür taşıyıcısı olan sözcüklerle buluşması ve buna bağlı olarak dilin iyi kullanılmasını ve düşünce dünyasını geliştirmesi amaçlanıyor.

Kartal Belediyesi Kreş Müdürlüğü tarafından düzenlenen, ‘yazar eşliğinde kitap okuma’ etkinliğinde çocuklarla buluşan yazar Sinem Eren, çocuklarla sohbet ederek kitapların büyülü dünyasını gözler önüne serdi. ‘Her Şeyden Bir Şey Yapan Çocuk’ kitabını kreş öğrencileriyle birlikte okuyan Eren, çocuklara keyifli saatler yaşattı. Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde yapılan etkinliğe; Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Dilek Kars ve Kreş Müdürü Hilal Kıraç da katıldı.

Adam Olacak Çocuklar

Kartal Belediyesi’nin 14 kreşinde öğrenim gören  toplam 294 öğrencinin katıldığı etkinlikte, ‘Her Şeyden Bir Şey Yapan Çocuk’ kitabını okuyan öğrenciler Yazar Sinem Eren’in kitap içerisinden sorduğu sorulara cevap vermek için birbirleriyle yarıştı.

6 yaş öğrencilerinin katıldığı etkinlikte çocukların hayal gücünü zorlayacak sorular soran Eren, çocuklardan birbirinden komik ve yaratıcı cevaplar aldı. Çocukların gelecekte seçecekleri meslekleri soran Eren, astronottan otobüs şoförüne birbirinden farklı meslek grubunu seçen çocuklar ile sohbet etti. Barış Manço’nun ‘Adam Olacak Çocuk’ programına dönüşen eğlenceli etkinlikte çocuklar okudukları yaratıcı kitapla adeta yarınları canlandırdı.

Gelişim Çağındaki Çocuklarımızı Kitapla Tanıştırmak Önemli

Çocuklar kitaplarını okuduktan sonra Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Dilek Kars, Belediye Başkanı Gökhan Yüksel adına Yazar Sinem Eren’e çiçek takdiminde bulundu. Başkan Yardımcısı Kars, “Çocukların yaratıcı yönlerini geliştirecek böylesi güzel ve tatlı çizimlerle süslenmiş eseri bugün bizlere sunduğu için Sinem Hanım’a teşekkürlerimi sunuyorum. Böyle eğitici kitaplar çocuklarımızın gelişiminde çok önemli rol oynadığı için gelişim çağındaki çocukları kitapla tanıştırmak çok önemlidir.” diye konuştu.

Yazar Sinem Eren’de, “Kartal Belediyesi ailesine ve Başkan Gökhan Yüksel’e bugüne kadar ortaya koyduğu kreşler ve çocuklara verdiği değer için çok teşekkür ediyorum.’ dedi.

Etkinlik sonunda kitaplarını imzalayarak çocuklara hediye eden Sinem Eren her çocukla teker teker sohbet etti.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş