Cumartesi, Temmuz 13, 2024
Ana SayfaGENELAtalar, "İşçi Giyinme-Dinlenme İstasyonu"

Atalar, “İşçi Giyinme-Dinlenme İstasyonu”

Atalar Mahallesi’nde temizlik işçileri için yapılan “İşçi Giyinme-Dinlenme İstasyonu” işçilerde memnuniyet yarattı. İşçiler daha insani koşullarda çalışma olanağına kavuştu.

Atalar’ da Petrol-İş ve Atalar Mahallesi Kartal Belediyesi, Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı çalışan sokakların temizliğinden sorumlu olan temizlik işçilerinin dinlenebileceği modern görünümlü yeni istasyon işçiler tarafından beğenildi.

Sokaklarda çalışan ve sabah saat 06.00’dan öğleden sonra 15.00’e kadar  çöp, yaprak ve yabancı maddelerden arındıran temizlik işçilerinin temiz ve konforlu bir alanda dinlenebilmesi için kurulacak olan istasyonlardan biri olan Atalar “İşçi Giyinme-Dinlenme İstasyonu” tamamlanması https://kartalinsesi.org/kartal-belediyesi-isci-istasyonlari-icin-ihaleye-cikacak/ işçileri oldukça rahatlattı.
Petrol-İş ve Atalar Mahallesi’nde görev yaparak başta sokakların temizliği ve süpürülmesi olmak üzere yangın riskine karşı kamusal alanlardaki ot biçme gibi işleri de yapan temizlik işçileri, belirli aralıklarla temizlik istasyonuna gelerek soluklanıp dinlenebiliyor ve malzeme eksiklerini tamamlayabiliyor.
İşçilerin sabah iş kıyafetlerini giyebilecekleri ve her personelin kendi özel dolabının olduğu soyunma odası, akşam mesai sonrası duş alabilecekleri banyolar, dinlenme alanları, malzemelerini güvenle bırakabilecekleri bölümün yanı sıra, çay ve yemek ihtiyaçlarını hijyenik bir ortamda giderebilecekleri alanların yer aldığı temizlik istasyonu, burada görev yapan işçilerin çalışma hayatını oldukça kolaylaştırıyor.
 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş