Çarşamba, Haziran 12, 2024
Ana SayfaGÜNCELKartal Atalar Spor Merkezi’ndeki Çalışmalar Sona Ermek Üzere

Kartal Atalar Spor Merkezi’ndeki Çalışmalar Sona Ermek Üzere

Kartal Atalar Mahallesinde halı saha, yürüyüş yolu, çocuk parkı ve kantini bulunan spor merkezi bitmek üzere.

Kartal Belediyesi tarafından Atalar Mahallesi’nde yapımı gerçekleştirilen Atalar Spor Merkezindeki çalışmalarda sona yaklaşıldı. Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in önemli projelerinden biri daha hayata geçiyor.

Kartal Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin gerçekleştirdiği çalışmalar meyvelerini vermeye başladı. Atalar Spor Merkezinin yürüyüş yolları büyük oranda tamamlanırken, 19 aydınlatma direği dikilerek elektrik bağlantıları yapıldı. Atalar Spor Merkezi’nin halı sahasındaki çalışmalar da tamamlanmak üzere. Son olarak halısı uzman bir ekip tarafından serilerek montajı yapılan sahanın, aydınlatma ve kale direkleri yerleştirilecek.

Fen İşleri Müdürlüğü’nün yanı sıra Kartal Belediyesi’nin diğer birimlerinin de emek verdiği çalışmalar ile spor merkezi, mahalle sakinlerinin nefes alabileceği ve spor yapabileceği çok fonksiyonlu bir alan olarak planlandı.

Atalar Spor Merkezi Yürüyüş ve Koşu Pisti

Toplam uzunluğu 250 metreden fazla olan yürüyüş ve koşu pistinin alt yapısı tamamlandı. İlerleyen günlerde de yürüyüş ve koşu yapmayı kolaylaştıran tartan pist de ekiplerin çalışmaları sonucu tamamlanacak. İçinde çocuk parkı ve bir kafenin de yer alacağı Atalar Spor Merkezi’nde vatandaşlar, aydınlatma sayesinde akşamları da yürüyüş ve spor yapabilecek. Duvarları ve kaldırımları da yapılan spor merkezinde çevre düzenleme ve yeşillendirme çalışmaları yakın zamanda başlayacak.

Atalar Spor Merkezinin Halı Sahaya 3 Kat Çakıl, Keçe ve Halı Serildi

Eskiden toprak saha olarak kullanılan ve Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in de çocukken top koşturduğu alana inşa edilen 32 x 59 metre ebatlarındaki halı sahada çalışmalar hızla devam ediyor. Federasyonun belirlediği standartlara göre inşa edilen halı sahada, halı serimi de önceki gün gerçekleştirildi. Uzman bir ekip tarafından yapılan bu işlemde daha sonra halının üzerine belirli bir oranda özel kum, granül serilecek. Başkan Yüksel’in önemli projelerinden biri olan Atalar Spor Merkezi’nde çalışmalar kısa sürede bitirilerek vatandaşın hizmetine açılacak.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş