Çarşamba, Haziran 12, 2024
Ana SayfaGÜNCELAYSER BEKTAŞ ŞİİRLE VE ALKIŞLARLA UĞURLANDI

AYSER BEKTAŞ ŞİİRLE VE ALKIŞLARLA UĞURLANDI

Şair Ayser Bektaş Başkanı olduğu Çağdaş Edebiyat Kültür Sanat Eğitim Derneği’nde yapılan cenaze töreninde şiir ve alkışlarla uğurlandı.

Şair Ayser Bektaş’ın cenaze töreni ilkin dernekte yapıldı. Sanatçı dostlarının katılımıyla gerçekleşen törende Şair İsmail Üstündağ’ın okuduğu  Ayser Bektaş’ın bir şiiriyle vedalaştı dostları kendisiyle.
Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Adem Uçar naaşın başında yaptığı konuşmada, “Ayser Bektaş’ın Kartal’da kültür ve sanata yaptığı katkılarından dolayı kendisine sonsuz teşekkür ediyorum. Bu ayrılık çok erken oldu. Kültür ve sanatın özellikle Kartal’da bir yerlere gelmesi için çırpınışlarına tanık olan bir kardeşi olarak Allahtan Rahmet ve sevdiklerine baş sağlığı diliyorum. Kendisini ben Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde ve derneğimizde okumuş olduğu şiirlerden sonra alkışladığımız gibi anmak ve hatırlamak istiyoruz. Onun için kendisini alkışlarla uğurluyoruz” dedi.
Dostlarından Semra Şimşek ise sosyal medya paylaşımında duygularını şöyle ifade etti:
Ey ölüm, ne de çok üstümüze geliyorsun!
Birçok kayıp yaşadık. Her bir yanımız ölüm haberleriyle dolu…
Dün gece yaşadığım an, hiç bu kadar kötü olmamıştım. Ayan oldu ki, rüyamda farklı bir rüya görürken uyanır uyanmaz içim sıkıldı, birden hıçkıra hıçkıra ağladım sebepsiz… Bir ölüm haberi alacakmışım gibi bir his doldu içime ki bugün acı bir haber ile kadim dost Ayser Bektaş hocamız, Kartal’ ın iyilik meleği aramızdan ayrıldı. Öylesine güzel yüreğe sahipti ki, kimseleri incitmezdi, herkese analık edendi. Maalesef böyle güzel insanlar erken ayrılıyor aramızdan. En çok etkilendiğim, hiç tanışmamışken sayfa arkadaşımken, bir gün bir yardım eli uzatılmasından yana bir paylaşımda bulunmuştum, kimsecikler yokken, mesaj kutuma gelen umut dolu sözleri söyleyen iyilik meleği Ayser abla” her zaman yanındayım kızım, kuzum, güzel yüreklim” dediği an, ırmaklarımdan süzülen incilerim durdurak bilmeksizin akıverdi. O an büyük bir boşluğa düşmüştüm, onca tanıdık varken kimseden ses çıkmamışken güzel yürek ses verirken meğer ne yalnızmışım onca tanıdık arasında ve o an tutunmuştuk birbirimize. İnsan iyi niyetten asla vazgeçmemeli. Öyle güzel yürekli insanı tanıdığım için gurur duyuyordum onurlandım ve güzel izler bırakıp bizi yalnız bırakması koyuyor insana… Daha yapacak çok işimiz vardı be güzel ablam her ne hikmetse sevdiklerimi ay farkı olsa da ayın beşinde kaybediyorum. İlginçtir. Canım Nihal, kadim dostumun yanına gidiyorsun abla, o da orada sonsuz yolculuğunda huzura uyuyor.”
Cenaze daha sonra Kartal Merkez Camii’nden kılınan namazın ardından Yeni Doğan mezarlığında defnedildi.
 
 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş