Pazar, Temmuz 14, 2024
Ana SayfaGÜNCELKARTAL'DA YENİ VETERİNERLİK BİNASI İNŞAATI BAŞLADI

KARTAL’DA YENİ VETERİNERLİK BİNASI İNŞAATI BAŞLADI

KARTAL’DA YENİ VETERİNERLİK BİNASI İNŞAATI KAZMASI VURLUDU.

Kartal Belediyesi’nin Yakacık’ta bulunan Veteriner İşleri Müdürlüğü için yeni bina yapılması amacıyla ilk kazma vuruldu. Müdürlüğün eskiyen ve yetersiz hale gelen veterinerlik binasının yerini alacak bodrum ve iki kat üzerine inşa edilecek olan rehabilitasyon ve tedavi merkezinin temel atımı kısa sürede içinde başlayacak.


Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, “Yeni binayla birlikte aşıdan kısırlaştırma ve mikroçip takımına, tedaviden ameliyata ve sahiplendirmeye değin pek çok hizmetin de daha iyi şartlarda can dostlarımıza verileceğini” söyledi
Başkan Yardımcısı Veteriner Hekim Oktay Aksu ise Türkiye’de ilk defa Kartal Belediyesi tarafından başlatılan, sokaklarda hayatını kaybeden hayvanların ölülerinin toplandığını ve özel gömü alanına götürüldüğünü belirtti.
İlk kazmanın vurulduğu törene katılan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal’da daha iyi veterinerlik hizmetlerinin yürütüleceği merkezin bitimini bu yıl 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’ne yetiştirmeyi çok istediklerini söyledi. Özellikle sokak hayvanlarına yönelik hizmet taleplerinin Komşu İletişim Merkezi’ne gelen ilk 5 talep arasında yer aldığına dikkat çeken Başkan Yüksel, yeni binayla birlikte aşıdan kısırlaştırma ve mikroçip takımına, tedaviden ameliyata ve sahiplendirmeye değin pek çok hizmetin de daha iyi şartlarda can dostlarımıza verileceğini ifade etti.
Tören sırasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başkan Yüksel şöyle konuştu, “Veteriner hekim arkadaşlarımızla, Veteriner İşleri birim müdürümüzle ve her ikisi de veteriner olan meclis üyesi arkadaşım ve başkan yardımcımızla; veteriner hizmetlerini daha iyi koşullara getirmek gibi bir hayalimiz var. Burada bütün ekibimiz çalıştı, güzel bir proje ortaya koydular. Bugün o projeyle ilgili aslında ilk adımı attık.

 “Kartal’daki Veterinerlik Hizmetlerini Daha İyi Bir Noktaya Getirmeyi Hedefliyoruz”

Aslında burayla ilgili, bu kampüsün bütün hizmetleriyle ilgili sunumu yine buradaki veteriner hekimi arkadaşlarımız planlayacak. Önümüzdeki aya kadar da buradaki çalışmalar belirli bir seviyeye gelecek. Temel atma veya belli bir düzenleme seviyesine gelmiş olacak. Belki bodrum kat ortaya çıkmış olur. O zaman da bir iş akış sürecimiz belli olacak. Bizim hayalimiz bu merkezi 4 Ekim’e yetiştirmek ve Hayvanları Koruma Günü’nde böyle bir merkezi Kartal’a kazandırmak. Ama önümüzdeki ay bunları arkadaşlarımızdan dinleyeceğiz. Onlar bize sunum yapacaklar. Hemen yandaki şu anda hizmet verdiğimiz binayı da işin içerisine katarak Kartal’daki veterinerlik hizmetlerini daha iyi bir noktaya getirmeyi hedefliyoruz.

Can Dostlarımızın İhtiyaçlarını Karşılarken, Koruyucu Sağlık Hizmetlerimizi de Geliştiriyoruz

Yeni merkezin hizmete girmesi ile -Kartal’daki sokak hayvanlarına nasıl daha iyi hizmet verilebilir, hayvan severlerle nasıl daha iyi süreç yönetilebilir?- bunu planlıyoruz. Aynı yaşamı paylaştığımız can dostlarımızın temel ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra; koruyucu sağlık hizmetlerimizi de geliştiriyoruz. Aşıdan kısırlaştırma ve mikroçip takımına, tedavi hizmetlerinden ameliyatlara değin birçok koşulların yanı sıra; başta sahiplendirme olmak üzere çeşitli modelleri geliştirecek olan kadroyla yan yanayız şu anda. Bu proje nasıl doğdu ondan da bahsedeyim. Göreve geldiğimizde hemen bir iletişim merkezi kurduk ve adına da komşularımızdan ilham alarak Komşu İletişim Merkezi (KİMER) dedik. KİMER’de çalışan arkadaşlarımızın sayısı gün geçtikte arttı ve pandemide kadro sayımız 120’ye ve sahaya çıkan arkadaşlarla beraber 150’ye ulaştı. Bu arkadaşlarla Kartallı komşularımızı daha çok dinlemeye, bilgi almaya ve konulara daha çok hâkim olmaya başladık. Bu süreç sırasında gördük ki Kartal’da en çok talep edilen ve ilk 5’ te olan taleplerin arasında sokak hayvanlarıyla ilgili hizmet beklentileri yer alıyor.
Bu taleplerin birçoğunu arkadaşlarımız karşıladı, fakat karşılayamadığımız hizmetler konusunda da tesisimizin büyümesi ve yenilenmesi gerektiği konusunu arkadaşlarımız, önümüze koydu. Bugün onların yapmış olduğu tespiti hayata geçirmekle alakalı ilk adım için buluştuk. Önümüzdeki aya da arkadaşlarımız buranın temel seviyesini bitirip bodrum katı seviyesine getirdiklerinde burada daha düzenli şekilde hem Kartallılara hem hayvanseverlere, hem de veteriner hekimlere merkezin bir tanıtımını yapmış olacağız.”

‘Türkiye’de Ölü Sokak Hayvanları Bir Tek Kartal Belediyesi Tarafından Toplanıyor’

Başkan Yardımcısı Veteriner Hekim Oktay Aksu ise yaptığı açıklamada İstanbul’da belediye meclislerinde veteriner hekimlerin çoğalmasını arzu ettiğini ve Kartal’da kendisi ve Veteriner Hekim Orhan Budak’ın meclis üyesi olmasının yapılan çalışmalara çok olumlu etkileri olduğunu belirtti. Aksu Türkiye’de ilk olarak Kartal Belediyesi’nde uygulandığını belirttiği uygulamaya ilişkin de açıklamada bulundu.
Aksu; “Türkiye’de ilk defa Kartal Belediyesi tarafından başlatılan, sokaklarda hayatını kaybeden dostlarımızın canlarımızın ölülerine de sahip çıkmak adına sokakta ölmüş olan hayvanları kaldırmak için ayrı bir ekip oluşturduk. Yaşamını yitiren kedi ve köpeklerimiz özel araçlarla Tepeören’deki özel gömü alanına götürüyoruz.”
https://www.youtube.com/watch?v=VML_PYP8AIs&t=23s

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş