Cumartesi, Mayıs 18, 2024
Ana SayfaMANŞETBAĞIMSIZ ADAY CEMAL ÇOBAN'NIN EMEKLİ-SEN ZİYARETİ

BAĞIMSIZ ADAY CEMAL ÇOBAN’NIN EMEKLİ-SEN ZİYARETİ

Yerel yönetimlere emekçilerden yana etkide bulunma konusunda etkin bir çaba içinde olan Emekli-Sen ziyaretinde, bir çok konu ele alındı.

Yüksel FIRAT

Emekli-Sen Şube Başkanı Ali Söğüt, “Kartal Emek ve Demokrasi Güçlerinin ortak bir meclis üyesi adayı çıkaramamış olması olumsuz ve büyük bir eksiklik oldu. Emek ve Demokrasi Güçleri dik duramadı. Dik durabilseydik CHP’ye bu meclis üyesi adayları bizim temsilcilerimiz diyebilirdik. “dedi.

Cemal Çoban da aynı olumsuzluğa dikkat çekerek; “Ben ya da başka bir arkadaş hiç kuşkusuz Kartal Emek ve Demokrasi Güçlerinin, sendikaların ortak adayı olmalıydı. Ancak ne yazık ki, bu dönem bunu gerçekleştiremedik. Parti ve örgütlerin kendi esasları üzerinden ittifak ve işbirliği görüşmeleri ortak tutumun önüne geçti. Ancak bu sonuca teslim olmamalıyız.

Yerel yönetime müdahale oy vermeye indirgenemez. Esas olan sendikaların, odaların ve (kitle örgütü niteliğinde) derneklerin asli unsur olarak birlikte hareket etmesi ve sorunların çözümü için mücadele etmesidir.

Seçim çalışmam, sizlerin bu birliğine hizmet ettiği oranda başarılı sayacağım. Belediye Meclisinde ya Belediye Başkanlığı karşısında siz sendikaların gerçek karşı taraf haline gelmesi kentimiz ve halkımız için önemli bir gelişme olacaktır. Ancak biz birlik ve güç olabilirsek bunu sağlayabiliriz.

Başta sendikalar olmak üzere kurumlarımızı geziyorum. Hiç bir parti ve aday bu kurumlarımıza uğrayıp düşünce ve önerilerini almamış. Almaz tabii, çünkü bizler birlik halinde değiliz. Dolayısıyla varlığımız bile yok sayılıyor.”

Emekli belediye işçisi Ali Elitaş bir diyaloğundan hareketle şöyle dedi; “Niye bunlar bizi idare edebiliyorlar da biz kendi kendimiz idare edemiyoruz? Çünkü egemen olanlar bir tarafını şah yapar bir tarafını şıh yapar bir tarafını a partisi, bir tarafını b partisi yapar seni koç gibi vurdurur birbirine. Bundan dolayı biz emekçiler birlik olmanın mutlaka yolunu bulmalıyız.”

Cemal Çoban, tek adam ittifakına niye oy verilmemesi gerektiğinin gerekçelerini de belirttikten sonra ” Ancak bu mücadele işçilerin grev ve direnişleriyle birleştiğinde başarılır olur. ANAP Hükümetini yıkan işçi ve emekçilerin 89 Bahar Eylemleri ve maden işçileri olmuştur. İçinde bulunduğumuz kriz koşullarında bu mücadeleden başka bir yol yoktur.”

İsmet Çimen ” Evet, bugün de öyle bir mücadeleye ihtiyaç var. biz o dönem yüzde 142 zammı da o mücadeleyle almıştık.”

Cemal Çoban; Hem kentimizdeki yaşama hem de ülkedeki yaşama bu ortak mücadelemizle karşı taraf olarak birliğimiz örgütlülüğümüzü geliştirmeye hizmet ettiğim oranda bu çalışmamızı kazanılmış kabul edeceğiz. duyarlılığınızdan dolayı teşekkür ederim.”

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı