Cumartesi, Mayıs 25, 2024
Ana SayfaEMEKCEMAL ÇOBAN HARB-İŞ SENDİKASINI ZİYARET ETTİ

CEMAL ÇOBAN HARB-İŞ SENDİKASINI ZİYARET ETTİ

Bağımsız Belediye Meclis Başkan Adayı Cemal Çoban, Harb-İş Sendikasını ziyaret etti. Cemal Çoban’ı, Şube Başkanı Murat Yalçınkaya ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı.

Yüksel FIRAT

Bağımsız Belediye Meclis Başkan Adayı Cemal Çoban, Harb-İş Sendikasını ziyaret etti. Cemal Çoban’ı, Şube Başkanı Murat Yalçınkaya ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı.Görüşmede Kartala has sorunlar  ve Tank Palet Fabrikası özelleştirmesine karşı mücadele ve 16 Mart Ankara mitingi üzerine sohbet edildi.

Cemal Çoban;” Harb-İş Sendikasının Kartal kent sorunlarına ilişkin özel bir duyarlılığı var. Kartal Kent Konseyi oluşumunda çok önemli katkıları oldu. O dönem aday değildim. Ama Kartal için sendikaların öneminden dolayı o zaman da yoğun bir çaba gösterdim. Bu süreç bir çok nedenle olması gerektiği gibi gelişmedi. Kartal halkı olarak bunun olumsuz tüm sonuçlarını birlikte yaşadık. Örneğin hemen arkamızdaki Yavuz Sultan Selim Hastanesi artık yok. Şimdi yeniden ve daha ileriden Kartal’a sahip çıkmak için gayret etmeliyiz. Ben meclis üyesi adayı olarak siz sendikaların, Kartal’a sahip çıkmanıza destek olmayı en temel görev ve sorumluluk olarak görmekteyim. dedi.

Şube Başkanı Murat Yalçınkaya ise bu durumu Tank Palet mücadelesinin deneyimi ile örneklendirdi; “Sakarya’nın Arifiye ilçesinde bulunan 1. Ana Bakım Merkez Komutanlığı içindeki askeri üretimin yapıldığı Tank Palet Fabrikası hakkında verilen ‘özelleştirme’ kararına karşı Sakarya ‘da yaptığımız mitingde “Sakarya Uyuma Fabrikana Sahip Çık” diye slogan atıyorduk. Yani işçiler kendi kentine ve kent halkı da işçilerine sahip çıkmak zorundadır” dedi.

Sakarya Mitingine güçlü katılımla dikkat çeken şube şimdi 16 Mart Ankara Mitingine güçlü bir katılım için çalışmaktadır.

Şube İdari Sekreteri Mehmet Yüzügüzel ” Bu dönem tüm dikkatimizi 16 Mart Mitingine odaklamış durumdayız” diyerek mitingin önemine dikkat çekti.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

İmam Ali Türkan on HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan on  6284
Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı