CHP Pendik Meclis Üyesi ve Belediye Başkan adayı Tarık Balyalı’da Pendik Belediye Meclis oturumunun ardından sonrası belediye önünde toplanmış olan Ertuğrulgazi, Sülün ve Yayalar halkını selamlayarak, “30 senedir olduğu gibi ‘seçimlerde sonra bakarız’ noktasına geldi. Ve 30 senedir söylenen yalanlar bugün tekrar, tekrarlanmış oldu” dedi.
Yüksel Fırat/Pendik
Pendik Ertuğrulgazi, Sülüntepe ve Yayalar halkı 29 Şubat halk toplantısında bir sonraki gün Pendik Belediye ile yapılacak görüşmede olumlu bir sonuç alınamaz ise Pendik Belediye Meclisi’nin son kez toplanacağı 4 Mart günü Pendik Belediyesi önünde toplanılacağı kararı almıştı.
Halk, bini aşkın kitle ile Pendik Belediye’si önünde toplandı. 8 maddede ifade ettikleri taleplerini içeren önergenin Pendik Belediye Meclisi tarafından kabul edilerek yasallaşmasını istedi.
Balyalı “30 yıldır söylenen yalanlar devam etti”
CHP Pendik Meclis Üyesi ve Belediye Başkan adayı Tarık Balyalı Pendik Belediye Meclis oturumunun ardından kitleyi selamlayarak, “Önergeye son dakika verdikleri cevapla, meseleyi havada bıraktılar” dedi. Balyalı; “30 yıldan beri büyük bir mücadele yürütüyorsunuz. Gücümüz yettiği kadarıyla her zaman yanınızda olmaya çalıştık. Bugün Belediye Meclis toplantısı da gerçekleşti ve size 30 yıldır söylenen yalanlar devam etti. 30 yıldır söylenenler bugün hala geçerli. Geçen ay verdiğimiz önergeye ilişkin bugün bir cevap verildi. Top yine Hazineye ve Bakanlığa atıldı. Oysa biliyoruz ki, bu sürecin mimarı aslında Pendik Belediyesi’dir. Pendik Belediyesi bu konuda topu taca atmayı tercih etti. Önergeye son dakika verdikleri cevapla, meseleyi havada bıraktılar. Her hangi net bir cevap verilmedi. 30 senedir olduğu gibi ‘seçimlerde sonra bakarız’ noktasına geldi. Ve 30 senedir söylenen yalanlar bugün tekrar, tekrarlanmış oldu. Ama çaresizi değilsiniz. Yalnız değilsiniz. Koşullar ne olursa olsun bugüne kadar nasıl destek olduysak, bundan sonrada size destek olmaya devam edeceğiz ve sorunları birlikte çözeceğiz” dedi.