Çarşamba, Haziran 12, 2024
Ana SayfaGENELBAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL’DEN 2 VE 5 TEMMUZ MESAJI

BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL’DEN 2 VE 5 TEMMUZ MESAJI

BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL’DEN 2 VE 5 TEMMUZ MESAJI

Pir Sultan Abdal Şenlikleri’ne katılmak için Sivas’a giden; 33 yazar, ozan, düşünür ile 2 otel çalışanının,  radikal gruplar tarafından, kaldıkları Madımak Oteli’nde yakılarak katledilmesinin tarihi olan 2 Temmuz 1993 ile, terör örgütü tarafından Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar Köyü’nde, 33 sivilin kurşuna dizilip köyün ateşe verildiği menfur olayın tarihi olan 5 Temmuz 1993, belleğimize ve ülke tarihimize kara bir leke olarak kazındı.

Bugün, bu insanlık dışı olayların üzerinden 26 yıl geçmiş olmasına rağmen; yüreklerimize düşen ateş, ilk günkü gibi yanmaya devam ediyor. Sivas da, Başbağlar da bizim kanayan yaramız, ortak acımızdır.

Tüm bu ödenen acı bedellerin karşılığının artık “barış” olması gerektiğinden yola çıkarak; toplumların geleceğinin savaşlar ve katliamlarla değil; birlik, beraberlik ve dayanışma ile belirleneceği bir dünya için, yaşanan iki büyük trajediden de tüm insanlığın dersler çıkartması ve vicdan muhasebesi yapması gerekmektedir.

Bu duygularla birlik ve beraberliğimize yapılan bu kanlı saldırılarda hayatını kaybeden canlarımızı rahmetle anıyor, Hacı Bektaş-ı Veli’lerin, Yunus Emre’lerin, Mevlana’ların, Pir Sultan Abdal’ların hoşgörüsü ile örülü topraklarda sevgi, saygı, birlik, beraberlik anlayışının yeniden hâkim olduğu ve dünyanın hiçbir yerinde benzer acıların yaşanmadığı yarınlar temenni ediyorum.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş