Pazar, Mayıs 19, 2024
Ana SayfaGÜNCELBELEDİYE BAŞKANI YÜKSEL, "FARKINDANLIĞIN VE DAYANIŞMANIN GÜÇLENMESİNİ TEMENNİ EDİYORUM"

BELEDİYE BAŞKANI YÜKSEL, “FARKINDANLIĞIN VE DAYANIŞMANIN GÜÇLENMESİNİ TEMENNİ EDİYORUM”

BELEDİYE BAŞKANI YÜKSEL, “FARKINDANLIĞIN VE DAYANIŞMANIN GÜÇLENMESİNİ TEMENNİ EDİYORUM”

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

“3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün iyi bir fırsat sunduğunu düşünüyor, engellilik konusunda toplumsal farkındalığın ve dayanışmanın güçlenmesini temenni ediyorum.” diyen Kartal Belediye Başkanı Yüksel, mesajında;

“TÜM BİREYLERİN MUTLULUĞU VE REFAHI”

“Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren yerel yönetim anlayışımızın temelini; toplumsal huzur ve refahın; ancak onu oluşturan her bir bireyin mutluluğu ve memnuniyeti ile sağlanabileceği düsturu ile oluşturduk.

İnsanı merkeze aldığımız önceliklerimizin içerisine; engelli vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştıracak, onların toplum ile toplumun da engelli bireyler ile bütünleşmesini sağlayacak imkânlar yaratma hedefini koyduk.

Her bir bireyin eşit fırsatlara sahip olduğu, birlik ve beraberlik anlayışı ile geleceğe güven ve umutla bakabildiği bir dünya düzeni için kendi payımıza düşenleri proje, çalışma ve etkinliklerimiz ile hayata geçirdik ve bu süreci yoğun bir çalışma programı ile daha da hızlandırma hedefindeyiz.

“HAYATA GEÇİRDİĞİMİZ PROJE VE ÇALIŞMALAR”

Kartal Belediye Başkanı Yüksel, doğru ve kalıcı çözümler üretmeyi amaçladıklarını belirterek; “Sosyal Belediyecilik anlayışı ile hayata geçirdiğimiz proje ve çalışmalar çerçevesinde engelli komşularımızın günlük hayatta karşılaştıkları sorunlara doğru ve kalıcı çözümler üretmek, mutlu bir yaşam sürmeleri için gerekli olan her desteği sağlamak amacıyla; engelli nakil aracı hizmeti, evde kişisel bakım ve kuaförlük hizmeti, engelsiz üretim atölyeleri, engelsiz spor merkezi, engelli hakları ve istihdamı hakkında bilgilendirme hizmetleri, sosyal ve kültürel etkinlikler, ev ziyaretleri, sosyal destek yardımcıları gibi çok sayıda hizmet sunuyoruz.” dedi.

“TÜRKİYE SAKATLAR DERNEĞİ İLE PROTOKOL”

Yüksel, Engelsiz Yaşam Festivali’nde imzalanan protokole dikkat çekerek; “3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlediğimiz Engelsiz Yaşam Festivali’nde Türkiye Sakatlar Derneği ile imzaladığımız işbirliği ve ortak hizmet projesi yürütülmesine dair protokol kapsamında çalışmalarımız daha da yoğunlaşacak.” dedi.

Kartal Belediyesi, sadece 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde değil yılın geri kalan 364 gününde de her şart altında engelli komşularının yanında olmaya ve onların taleplerine kulak vermeye, sorunlarını çözmek için her desteği sağlamaya devam edecektir.

 ” FARKINDANLIĞIN VE DAYANIŞMANIN GÜÇLENMESİNİ TEMENNİ EDİYORUM”

Kartal Belediye Başkanı Yüksel, mesajını; “Tüm bu duygu ve düşüncelerle, engelli komşularımızı daha iyi anlamak ve onların içinde bulundukları sosyal ve psikolojik durumu kavramak için 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün iyi bir fırsat sunduğunu düşünüyor, engellilik konusunda toplumsal farkındalığın ve dayanışmanın güçlenmesini temenni ediyorum.

En büyük ve aşılması en güç engel, insanın kendi zihninde oluşturduğudur diyerek tüm engelli vatandaşlarımıza aileleri ve sevdikleriyle birlikte mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir ömür diliyorum.” diyerek tamamladı.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı