Cumartesi, Nisan 13, 2024
Ana SayfaGÜNCELŞehit Recep Büyük Özel Eğitim Okulu, Engelliler Günü Etkinliği

Şehit Recep Büyük Özel Eğitim Okulu, Engelliler Günü Etkinliği

Kartal Şehit Recep Büyük Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu, Engelliler Günü Etkinliği

Kartal/ Yüksel Fırat

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Şehit Recep Büyük Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu tarafından İBB Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezinde bir program gerçekleştirdi.

Programa Kartal Kaymakamı Abdullah Demir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Harun Tüysüz, Cumhuriyet Halk Partisi başkanı adına ilçe sekreteri Mert Polat, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katılım sağladı.

Öğrencilerin yaptığı yıldız koreografinin ardından, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başlayan programda, günün anlam ve önemini belirten konuşmasını Okul Müdürü Nafiye Öztuğ gerçekleştirdi.

Nafiye Öztuğ yaptığı konuşmada; “Okulumuza, fiziki, eğitimsel ve sosyal açıdan erişilebilir olmak için çeşitli düzenlemeler yapılmıştır. Evrensel tasarım uyarınca çeşitli düzenlemeler yapılmıştır” dedi. Öztuğ devamında; ” Engelsiz Eğitim Mutlu Türkiye sloganıyla bireylerin sosyal yaşam, etkin spor ve istihdam olanaklarına tam etkin katılımlarını destekleyip üretim olarak  yaşamları için tüm imkanları arttırmalıyız. Bu konuda hepimize sorumluluklar ve görevler düşmektedir” dedi.

Şehit Recep Büyük Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulunun faaliyetlerini tanıtan slayt gösteriminin ardından, öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin ortaklaşa hazırladıkları ritim grupları, şarkılar, danslar, halk oyunları gösterileriyle devam etti.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı