Pazartesi, Eylül 25, 2023
Ana SayfaGÜNCELBelediye işçisi Hamit Puhaloğlu, Sancaktepe Belediyesi Başkan Adayı

Belediye işçisi Hamit Puhaloğlu, Sancaktepe Belediyesi Başkan Adayı

1993 yılında belediyeye işçi olarak giren, belediyede işçi temsilcisi olan ve vidanjör dahil bir çok bölümde ve Yenidoğan, Samadıra gibi bir çok bölgede çalışan Hamit Puhaloğlu şimdi Sancaktepe Belediyesi bağımsız belediye başkan adayı.

Sancaktepe/Yüksel Fırat

Bir gezgin olarak araştırmacı gazetecilik de yapan Hamit Puhaloğlu adaylığına ilşkin gazetemize önemli açıklamalarda bulundu.

Puhaloğlu “Milli Görüş geleneğinden biri olarak belediyede işe başladım. İşçi temsilciliği yaptım belediye bünyesindeki en zor ve en pis işlerde çalıştım. Şimdi çalıştığım ve emekli olduğum belediyeye emekli bir işçi olarak bağımsız adayım” dedi.

“ÇALMAYACAĞIM ÇALDIRMAYACAĞIM”

Puhaloğlu birilerinin adamı olmadan aday olmaya dikkat çekerek; “Birilerinin adamı olmadan halkın içinde gelen ve halka hizmet edecek aday olarak aday oldum” dedi.

Bu adaylığına şu sözlerle dikkat çekti: “Birbirlerini aldatmak ve kandırmak üzere sistemlerini kuranlara iyi adamlardır demek mümkün mü? Birilerini aldatmayan, asla yalan söylemeyen, oy için vatandaşa yalvarmayan biri olarak adayım.

Hamit Puhaloğlu Sancaktepe Belediye Başkanlığı adayı olarak iddialı olduğu kadar mütevazı bir davranışla, kazanamazsa dahi Sancaktepe için çalışmaya devam edeceğini belirterek; “Seçimiz kazanamazsam bile kim kazanırsa kazansın ilçem için çalışmaya devam edeceğim”

Puhaloğlu belediyecilik alanında deneyimleri sadece işçi olarak çalışırken kazandıkları ile sınırlı değil. Aynı zamanda bir gezgin olan Puhaloğlu; “28 belediye başkanı ile candan arkadaşım. Ve 70 belediye başkanı ile de samimiyetim var. Hangi partiden olursa olsun tüm bu belediyeleri geziyorum. Bu belediyelerin en iyi yaptıkları işleri ben de uygulayacağım” diyor.

Puhaloğlu belediye seçimleri konusunda da oldukça deneyimli. Çünkü daha önce Marmara Ereğlisi ve Gelibolu Evreşe Beldesi belediye başkanı adayı olarak seçim çalışması sürdürüp seçimlere katıldı.

“Aramayan bulamaz, bulanlarsa arayanlardır. Belediye başkanınız Hamit Puhaloğlu” sloganıyla çalışmalarını sürdüren Puhaloğlu “Çalmayacağım çaldırmayacağım.” Şiarı ile de tutumunu ortaya koymaktadır.

İstanbul Sancaktepe Belediye Başkan Adayı Hamit Puhaloğlu yapacaklarını ise ilk etapta şöyle özetledi:

  • Belediye başkanı olduğumda aç ve açık hiçbir Sancaktepeliyi bırakmayacağım.
  • Sancaktepe’da yaşayan tüm ihtiyaç sahibi insanlara, parti ayırmadan, mezhep ayırmadan, cinsiyet ayırmadan gücümün nispetinde burs vereceğim.
  • Askere giden ihtiyaç sahibi gençlere aylık yardım yapacağım.
  • Aş evi yapacağım. Aş evinde ihtiyaç sahibi olan insanlar gelip yemeğini yiyecek ve gelemeyenlerin ise ayağına gideceğim.
  • Kesinlikle torpil olmayacak. Denetleyenlerde denetlenecek ve ben de denetleneceğim.
  • Her sene mal beyanında bulunacağım. Maaşımdan fazla harcama yapmayacağım.
Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı