Pazar, Mayıs 19, 2024
Ana SayfaGÜNCELBurak Bora Anadolu Lisesi Öğrencileri 3 Dakikada Okulu Boşaltı

Burak Bora Anadolu Lisesi Öğrencileri 3 Dakikada Okulu Boşaltı

Kartal Burak Bora Anadolu Lisesi’nde Deprem Tatbikatı yapıldı. Kartal Burak Bora Anadolu Lisesi öğrencileri Çök! Kapan! Tutun! Uygun olarak öngörülen 3 dakika içerisinde okulu tahliye ederek bahçede toplandı. Sınıfta bulunan engelli öğrenci ise ilk tahliye edilen öğrenci oldu.

Sirenlerin çalmasıyla birlikte öğrenciler önce çökerek ve kapanıp tutunduktan sonra tek sıra halinde alt kattan başlayarak okulu tahliye etmeye başladılar. Sınıfta bulunan engelli öğrenci ise ilk tahliye edilen öğrenci oldu.
Tatbikata Afet Acil Durum Yönetim Merkezi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye, Kartal Belediyesi Sivil Savunma ekipleri de hazır bulundular.
Kartal Kaymakamı Abdullah DEMİR, Jandarma Tedarik Merkezi Komutanı Kıdemli Albay Yusuf İŞLER, Kartal Sahil Güvenlik Komutanı Birol SÖNMEZ, Kartal İlçe Emniyet Müdürü Sinan DALLI, Kartal Belediye Başkan Yardımcısı İmdat AYDIN, İlçe Müftüsü Mehmet ÖZTÜRK, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mustafa DENİZ, İlçe Yazı İşleri Müdürü Vekili Levent ÇINAR, Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Harun TÜYSÜZ, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Bekir Necati ŞİMŞEK, Kartal İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hakkı Okan TAN, Kartal İtfaiye Amiri Kenan GÜLER öğretmenler ve öğrenciler Kartal Burak Bora Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen Deprem Anı ve Tahliye Tatbikatına katılım sağladı. Kartal Kaymakamı Abdullah Demir öğrencilerin 3 dakika içerisinde tahliyeyi gerçekleştirmiş olmalarında dolayı öğretmeleri ve öğrencileri kutlayarak memnuniyetini dile getirdi.
Türkiye geneline tüm okullarda yapılan deprem tatbikatı Kartal Burak Bora Anadolu Lisesi’nde Kartal Kaymakamı Abdullah Demir’in katılımıyla yapıldı. Tatbikatlar Kartalda 230 okulda 82 bin öğrencinin tümünü kapsayarak tüm okullarda yapılacak.
Kartal Kaymakamı Abdullah Demir tatbikat alanında yaptığı açıklamada; “Bu yıl depreme hazırlık ve tatbikat yılı olacak. Bu kapsamda yaptığımız çalışmalar var. İlçemizde 226 tane afet toplanma alanı belirlendi. 62 tane barınma alanı ve 2 tane de çadır ve konteyner alanı var. Malumunuz Afet Acil Durum Yönetim Merkezi (AFAD) kuruldu. Burada 24 saat polis ve belediyeden nöbetçiler bulunmaktadır.
28 vatandaşımız AFAD’ın kurs alarak sertifikalarını aldı. 25 vatandaşımız daha kursu tamamladı ve sertifikalarını alacaklar. Devletin yaptığı çalışmaları söyledim. Ama vatandaşa düşende bir görev var.
Her vatandaşımız kendi binasını oturduğu konutu bir kontrol etmeli. Afet güvenliğini açısında değerlendirmeli ve gerekeni yapmalıdır.
Her vatandaşımız kendi mahallesinde kendi toplanma ve barınma alanını öğrenmelidir. Belediyemizin ve tüm kurumlarımızın internet sitelerinde toplanma ve barınma alanları açıklanacak.
Her vatandaşımız kendine bir afet ilkyardım çantası hazırlamalıdır.”

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı