Salı, Temmuz 16, 2024
Ana SayfaMANŞETCEMAL ÇOBAN ÇELİK-İŞ VE EĞİTİM-SEN SENDİKALARINI ZİYARET ETTİ

CEMAL ÇOBAN ÇELİK-İŞ VE EĞİTİM-SEN SENDİKALARINI ZİYARET ETTİ

Çelik-İş Sendikası İstanbul Şubesi adına Hasan Şam ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı Cemal Çoban’ı. Cemal Çoban,tüm yaşamını işçi sınıfının sorunlarının çözümüne ve sınıfın nihai kurtuluşuna adamış biri ve eski sendikacı olmasından dolayı hem işçi sınıfı ve yerel yönetim hem de işçi sınıfının genel sorunları görüşüldü.

Yüksel FIRAT

Cemal Çoban niye aday olduğunu ilişkin şöyle dedi. “31 Mart seçimlerinde de işçilere, emekçilere bize oy verin “İstanbul’un sorunlarını çözeceğiz” diyecekler, hatta belki kendi listelerinde 1-2 işçiye yer de verecekler, ama sermaye partilerinin listelerinde yer alan işçi adaylar bu partiler için ancak görüntü malzemesi olurlar. Düşünün  ki, Kartal’ın sorunlarını en iyi bilen ve işçilerden emekçilerden hareketle sürece müdahale edecek olan 2500 civarında işçi ve emekçinin çalıştığı Kartal Belediyesi çalışanlarının mecliste temsil edecek adayları yok. Kartal’da bulunan sendikalarımız tüm bu sürecin dışında tutuldu. YSK Emek Partisi’nin seçime girmesini engelledi ve Kartal’da da hem Emek Partisi hem de sendikalar sürecin dışında tutulmaya çalışılıyor. İşçi ve emekçi kenti olan Kartal’da sendikalar sürecin mutlaka içinde olmalı. Üstelik sadece seçim döneminde değil ardındaki süreçte işçi sınıfının bakışıyla halkçı belediyecilik için mücadele etmeli.
Onun için işçi sınıfının kentin yönetiminde söz hakkı olmalı diyerek seçimlerde, işçilerin, emekçilerin kendi seçeneğini oluşturmaya karar verdik. Bunun için adayız. Adaylık çalışmamızı esas olarak halkın kendi sorunları etrafında örgütlenmesi için sürdüreceğiz.” dedi.

Cemal Çoban Eğitim-Sen 5 No’lu Şubeyi de ziyaret etti. Eski Şube Başkanı olarak hizmet ettiği sendikasına bu kez belediye alanında hizmet edeceğini bildirmek için uğradı.

Cemal Çoban Eğitim-Sen 5 No’lu Şube Başkanı Ata Esen ve Yönetim Kurulu Üyeleri karşıladı Eski Başkanlarını. Kartal’ın tüm sorunlarına hakim olan sendikacılar hemen her konuda sohbet ederek sorunların çözümü için ortak hareketin ve mücadelenin zorunluluğu üzerinde durdular.

Cemal Çoban, “Tek kırmızı çizgimiz var. O da hem Kartal’da hem de İstanbul’da tek adam ittifakına o yok. Tüm seçim çalışmamız bu esas üzerinden Kartal halkının örgütlenmesi ve Cumhur İttifakının sandığa gömmek olacaktır.

 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş