Cuma, Haziran 21, 2024
Ana SayfaEMEKMaltepe Belediye işçileri imzalanan sözleşmenin uygulanmasını istedi

Maltepe Belediye işçileri imzalanan sözleşmenin uygulanmasını istedi

DİSK Genel-İş Sendikası Anadolu yakası 2 No’lu Şube Maltepe Belediyesi önünde yaptığı basın açıklamasında ” Maltepe Belediye işçilerinin kazanılmış hakları gasp edilemez” ve toplu sözleşmede doğan hakları istiyoruz” dedi.

Yüksel FIRAT

Kitlesel olarak Maltepe Belediyesi önüne toplanan işçilere seslenen Şube Başkanı, Yenigül Özen Dolgun ” Maltepe şirket yetkilileri ile Topu İş Sözleşme taslağı üzerinden yürütülen tartışmaların üzerinden anlaşılan Topu İş Sözleşme maddeleri tutanak halinde imzalanmıştır.

İmzalanan Topu İş Sözleşmemiz hem sendika yöntemimiz hem de resmi arabulucu tarafından Çalışma Bakanlığı’na bildirilmiş böylece Topu İş Sözleşmemiz 19 Kasım 2018 tarihinden itibaren hukuken geçerli sayılmış ve yürürlüğe girmiştir.”

İmzalan Topu İş Sözleşmesi keyfi olarak uygulanmamaktadır. Yenigül, ” 3 aydır Maltepe Belediye Başkanı sn. Ali Kılıç Maltepe Belediye ve Belediye Şirketlerinin yöneticileri ile yapılan görüşmelerden bir sonuç çıkmamıştır. Maltepe Belediye yönetiminin onayı ile imzalanan imzalan Topu İş Sözleşmesinde işçilere tanınan mali, idari ve sosyal haklar, verdikleri emek ve döktükleri alınteri ile Maltepe Belediyesinin gerçek sahileri olan işçilere verilmeden Beleye yönetimi tarafından gasp edilmeye çalışılmaktadır” dedi.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş