Pazar, Haziran 23, 2024
Ana SayfaMANŞETCemal Çoban "Mücadele birliğini sağlamak için çalışmaktayım"

Cemal Çoban “Mücadele birliğini sağlamak için çalışmaktayım”

Cemal Çoban “Mücadele birliğini sağlamak için çalışmaktayım”

Bağımsız Kartal Belediye Meclis Üyesi Adayı Cemal Çoban’ın seçim çalışmaları seçim tarihi yaklaştıkça daha da yoğunlaşmaya başladı. Kahvehanelerde ve merkez cuma pazarında yurttaşlara seslenen Cemal Çoban:

“Adaylık çalışmamızı esas olarak halkın kendi sorunları etrafında örgütlenmesi için sürdürmekteyiz. Belediye meclisine seçildiğimizde; mahallelerde oluşturacağımız işçi ve halk Meclis’leriyle kent yönetimine ilişkin taleplerimizi, isteklerimizi belirleyeceğiz ve Meclis toplantılarında işyerleri ve mahallelerde hazırlanmış önergeleri sunacağız.
İşçi temsilcisi olarak önerilerimiz gündeme alınmazsa tıpkı işyerlerimizde, fabrikalarda, atölyelerde haklarımızı aradığımızda yaptığımız gibi eylem ve etkinlikler yapacağız. Mücadele edeceğiz. Bundan dolayı size sadece oy verin demiyorum, aynı zamanda birlikte mücadele edelim diyorum” diye seslendi.

Bir kahvehanede yurttaşın biri oyları bölüyorsunuz diye tepki gösterdi. Bunu üzerine Cemal Çoban; “Oyları bölmüyoruz aksine Tek Adam İttifakına karşı mücadeleyi büyütmek üzere birleştiriyoruz. Ben yok sayılan işçilerin ve emekçilerin adayı olarak bu mücadele birliğini sağlamak için çalışmaktayım”dedi.” Tepki gösteren yurttaş sakinleştiği gibi kahvehanedeki diğer yurttaşların çoğunluğu alkışlarıyla Cemal Çoban’a destek verdiler.

Camal Çoban’ın seçim çalışmaları kapsamında Emek Partisi İlçe Örgütü ve Kartal Emek Gençliği Ankara (Bankalar) Caddesine stant açarak broşür dağıtıp halka seslendi. Halka seslenen Emek Partisi Kartal İlçe Başkanı Hülya Özdemir, Cemal Çoban’ın savunduğu bu talepler partimizin de talepleridir:

* Tüm hizmetlerin belediye kurumları ve personeli tarafından en ucuz maliyetle halka ulaştırılmasını, özelleştirme ve taşeron uygulamasına son verilmesini  ve şirket işçilerinin kadroya alınmasını savunacağız.

* Hizmetlerin öncelikle yoksul işçi, emekçi kesimlere E 5 üstüne ulaştırılmasını gözeteceğiz.

* Kentsel dönüşüm adı altında yürütülen ranta ve  Kartal yoksullarının kent dışına sürülmesine karşı duracağız.

* Çocuklarının geleceği için çalışıp üreten işçi ailelerin çoçuklarının bakımı ve sağlıklı gelişimi için kreş ve okul öncesi eğitim için belediyenin olanaklarının daha fazla seferber edilmesi için mücadele edeceğiz.

* Her mahalleye kültür ve spor merkezi kurulması için mücadele edeceğiz. İşle ev arasında sıkışmış günlük hayatın yorucuculuğu ve yıpratıcı etkisinin azaltılması için işçilere, mahallesinde ulaşacak sosyal, kültürel yaşam olanakları yaratacak hizmetler ve kültür merkezlerinin vb. programlarını işçi mesailerine uygun planlanması için mücadele edeceğiz.

Tekel arazisinin peşkeş çekilmesi örneğinde olduğu gibi; Kente karşı işlenen tüm suçlara karşı mücadele edeceğiz.Kartal Merkez,Yunus ve Yalı Mahallesi başta olmak üzere bu alanların sermaye içi rant alanına dönüştürülmesine izin vermeyeceğiz.

* Orhantepede çöken bina yapı stoku gerçekliğimiz gösterdi. Aynı acıyı yaşamamak için yeni imar düzenlemesi ve sosyal konut uygulamasıyla halkın güvenlikli binalara kavuşması için çalışacağız.

İlçe Belediyelerinin yetkilerinin Büyükşehir,Bakanlıklar ve Cumhurbaşkınlığı tarafından sınrlandığını  ve Kartalın bağozının sıkıldığnı dikkate alarak Kartal halkının talepleri için tüm bu kesimlere karşı mücadele edeceğiz.

*Deniz ve Aydos Dağı arasına gökdelenlerle duvar örülmesine izin vermeyeceğiz.

* Demokrasi, özgürlükler ve emeğin haklarıyla halkçı belediyeciliği savunan bugüne kadar farklı partilere oy vermiş olsalar da tüm işçi ve emekçilerin bir araya gelmesini savunmaktayız. ” dedi.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş