Cumartesi, Mayıs 25, 2024
Ana SayfaMANŞETCemal Çoban: seçimde iş, ekmek ve özgürlük mücadelesinde birleşelim

Cemal Çoban: seçimde iş, ekmek ve özgürlük mücadelesinde birleşelim

Bağımsız Kartal Belediye Meclis Üyesi Adayı Cemal Çoban’nın seçim çalışmaları işyeri önleri ve pazar yerlerinde yoğunlaşarak sürmektedir.

İşçi ve emekçilere ve pazar müşterisi yoksullara seslenmeyi esas alan Cemal Çoban Hürriyet Mahallesi Pazarında ” iş Ekmek ve Özgürlük mücadelesinde birleşelim ve oylarımızı bu mücadelenin adayı olduğum için bana verin” çağrısı yaptı.

Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastahane önünde emekçilere ve hastalara seslenen Cemal Çoban;” Bu yerel seçimlere ekonomik kriz koşullarında gidiyoruz, kitlesel işten atmaların, ücretlerimizin ö̈denmesinin geciktirilmesinin, ücretsiz izinlerin, kazanılmış haklarımızın gasp edilmesi girişimlerinin bizi beklediğini biliyoruz ve seçimlerdeki tercihimiz krizin faturasına karşı verilecek mücadeleyle doğrudan bağlantılıdır.
Çünkü ekonomik kriz, işçi ve emekçi halkın yaşam alanları olan yerelleri vurmaktadır. Krizi patronlar fırsata çevirip büyüyerek çıkarken, İşçi ve emekçilerin payına, kendilerinden kaynaklanmayan krizin faturasını üstlenmemek için mücadele etmek düşer. Yerel yönetimlerin, işsizlikten halkın beslenme, ulaşım, enerji ve barınma ihtiyaçlarının karşılanmasına kadar sorunlarının çözümüne katkıda bulunmaya, bunun için belediye hizmetlerine zam yapmamaktan, yapılan zamları halka yansıtmamaya kadar yapabilecekleri çok şey vardır.
Yeter ki, rantçı, rüşvetçi, yolsuzluğa batmış, taşeroncu, işletmeci, belediyecilik değil, halkçı belediyecilik yapılsın.” dedi.

Kartal’da yüzde 12 oranında seçmenin CHP ve Ak Parti listelerine karşı ilgisizliği ve Bağımsız Aday Cemal Çoban’ nın seçim çalışmalarına gösterdikleri ilgi bu seçimin bir başka özel yanın oluşturacak gibi görünüyor. Cemal Çoban burjuva partilerine karşı ilgisiz olan bu kesimi iş, ekmek ve özgürlük mücadelesinde birleştirmeye çalışıyor.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

İmam Ali Türkan on HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan on  6284
Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı