Perşembe, Haziran 1, 2023
Ana SayfaGÜNCELCHP Kartal İlçe Başkan Adayı Mustafa Albayrak "Çok vicdanlı ve birikimli bir...

CHP Kartal İlçe Başkan Adayı Mustafa Albayrak “Çok vicdanlı ve birikimli bir örgütümüz var”

CHP Kartal İlçe Başkan Adayı Mustafa Albayrak, basın ile gerçekleştirdiği toplantıda 20 maddelik bir yeniden yapılanma programı ortaya koydu.

Kahvaltı toplantısı A’LAVANTE kafede sıcak bir ortamda gerçekleşti. Mustafa Albayrak mekanın yeni açılmış olmasından dolayı kendilerine destek olmak için bu mekanı tercih ettiklerini belirtti.

CHP Kartal İlçe Başkan Adayı Mustafa Albayrak 1973 Malatya doğumlu ve Boğaziçi Üniversitesi bilgisayar mühendisliği mezunu ve 2007 yılından beri CHP üyesi olarak çeşitli kademelerde görev aldı.

Mustafa Albayrak, neden aday olduğunu özellikle ülkenin içinde bulunduğu ekonomik, siyasal ve sosyal sorunları aşmaya Kartal’da destek vermek ve parti program ve ilkeleri üzerinden yeni bir siyaset anlayışını ve yeni bir siyaset dilini partide egemen kılmak için aday olduğunu belirtti.

Albayrak konuşmasının devamında 20 maddelik beyannamesini açımlayarak sundu.

20 MADDELİ BİR BEYANNAMEME

Emek en yüze değerdir diyen Albayrak, tüm eksik ve yanlışlara karşı bir beyanname ortaya koyduğunu söyleyerek beyannamede belirttiklerinin tümünü gerçekleştireceğine söz verdi.

1.    Mahallelerde sık toplantı yapan, örgütün şikayetlerini ve önerilerini dinleyen, sorunları çözen bir yönetim oluşturacağız.

2.    Eşit davranan, herkese saygılı, güleryüzlü bir yönetim ve ilçe başkanlığı merkezi oluşturacağız.

3.    Her ay düzenli olarak örgüt toplantısı yapacağız. Örgüt toplantılarını bir “çalıştay” disipliniyle yaparak daha verimli hale getireceğiz.    

4.    Meydanları ve alanları dolduran etkinlikler, bu etkinlikleri iyi yönetecek dinamik bir yönetim kurulu oluşturacağız.

5.    Mahalle birim başkanları seçimle görevlendirilecek.

6.    Sokakta, vatandaşın evinde; halka yakın siyaset üreteceğiz.

7.    Yönetimde tüm asıl ve yedek yöneticilerle birlikte çalışacağız. Kadroyu genişletip, iş yükünü sadece yönetim kadrosunun üzerine bindirmeden, tüm örgüte söz hakkı ve görev vererek, gönüllülük esaslı bir kadro yapılanması sağlayacağız.

8.    Öncelikli örgütlenme alanımız; 15 830 üyemiz ve yerel seçimde oy veren 147 bin seçmenimiz olacak. Bu kitle üzerinden, bize oy vermeyen kesimlere açılacağız.

9.    Bir sonraki seçimde almak istediğimiz oy hedefini mahalle mahalle ve tüm Kartal için belirleyeceğiz.

10.  Tüm çalışmalarda emeğe ve liyakata değer vereceğiz.

11.  Çalışmalarımızda sol/sosyal demokrat kimliğimizi ön plana çıkaracağız.

12.  Üyelerimizden; apartmanının, sitesinin, sokağının sorumlularını oluşturacağız.

13.  Öncelikle gençler olmak üzere isteyen tüm partililerimize siyasi ve ideolojik eğitimler vereceğiz. 

14.  Genel Merkezimiz, İl Başkanlığımız ve Kartal Belediyemizle uyumlu bir çalışma gerçekleştireceğiz.

15.  Yerel yöneticilerimizin ve Kartal Belediyemizin başarısı için tüm bilgimizi ve tüm örgütsel gücümüzü kullanacağız.

16.  Altı aylık, 1 yıllık ve 2 yıllık çalışma planlarımızı oluşturacağız.

17.  İlçe Başkanlığımıza ait gelir ve gider tablosunu internet sitemizden düzenli olarak yayınlayacağız.

18.  Üye listesinde cep telefonu olmayan ve iletişim kuramadığımız 3630 üyenin cep telefonlarını temin edip bu üyeleri çalışmalara katacağız.

19.  Demokratik kitle örgütleri ile yakın çalışmaları başlatacağız.

20.  Üyelerimizin aktif katkı sunabileceği, mesleki ve mesleki olmayan komisyonları verimli bir şekilde oluşturarak toplumsal sorunlara odaklanacağız.

Mustafa Albayrak beyannamenin sunumu ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ve destek

Albayrak Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ile görüşmesini; ‘Adaylık açıklamamız sonrasında ben belediye başkanımızın daveti üzerine kendisiyle görüştüm. Ben her hangi bir onay almak üzere gitmedim. Kendisinin söyleyecekleri vardı. Bizim de söyleyeceklerimiz vardı. Biz bu süreçte kendisinin taraf olmamasını adaletli bir yarışa katkı vermesini ve her hangi bir adaya destek vermemesini söyledik.

Kartal’ın Sesi gazetesi olarak; 20 maddelik beyannamenin delegeler tarafından desteklenmesinin önünde hangi engeller olduğunu ve delegeler bu engelleri nasıl aşacak sorusunu sorduk.

Çok vicdanlı ve birikimli bir örgütümüz var

Mustafa Albayrak; “Bizim hazırlıklı olmamız madde madde yapacaklarımızı açıklamış olmamız örgütümüz ve delegelerimiz tarafından hemen fark edildi.  Adaletli yarış olması durumunda bu programın öne çıkacağını düşünüyoruz. Fakat bu yarış adaletsiz bir noktaya çekilirse belli handikaplarımız olur. Ama ben yine de her türlü koşul ve ortamda delegelerimizin vicdanına onurlu duruşuna ve bu partinin, ideolojisinin iktidarı için her şeyi yapacağına inanıyorum. Çünkü çok vicdanlı ve birikimli bir örgütümüz var. Mutlaka gereğini yapacağını düşünüyorum” diye cevapladı.

Yuksel Firat
Yuksel Firat
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı