Cuma, Aralık 1, 2023
Ana SayfaGÜNCELKartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel: "Park içerisinde bir baz istasyonunun olmasına müsaade...

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel: “Park içerisinde bir baz istasyonunun olmasına müsaade etmeyiz”

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel Kartal Petrol-İş Mahallesi Kartallı Kazım Meydanı’ndaki çocuk parkına bir kez daha gece operasyonuyla dikilen “yapı”ya açıklık getirdi. Bu “yapı”nın ne olduğunu açıkça söylemedi ancak çocuk parkına baz istasyonu kurulmayacağını açık ve net olarak belirtti.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal Belediye Meclisi Ocak Ayı ilk oturumunda Adalet ve Kalkınma Partisi Meclis Üyesi Haydar Göksoy’a  cevaben yaptığı açıklamada “Baz istasyonu meselesi, park içerisinde bir baz istasyonunun olmasına müsaade etmeyiz. Atılan bir adım varsa da yanlıştır. Onun olmamasıyla ilgili talimatları veririz. Ki, daha önce bir adım atılmıştı olmaması gerektiğini söylemiştik. Yine aynı şekilde olmayacağını buradan ifade edeyim. Öyle bir şey gerçekleşmeyecek baz istasyonu gibi.

Elbette ki baz istasyonu bir ihtiyaçtır. Ama parkın içerisinde olmamalıdır. Yer tercihini telekomünikasyondaki arkadaşlarımızın doğru belirlemesi gerekmektedir. Bazıları bizim irademiz dışında gerçekleşmiş ya da  gözümüzde kaçmış şeyler de olabilir. Bunlar arkadaşlarımıza aktarıldığında doğru kararlar alınır. Onunla da ilgili arkadaşlarımız doğru kararı almışlardır. Parkın içerisinde böyle bir şeyin olması söz konusu değildir” dedi.

2019 Mart Ayının sonunda Kartal Petrol-İş Mahallesine halktan gizlenerek Kartallı Kazım Meydanı’nda çocuk parkına gece vakti gizlice diklen bu yapı nedir? diye sormuştuk.

Sorumuza cevap alamamıştık. Ancak Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in ilk icraatlarından biri bu “yapı”nın sökülüp kaldırılması olmuştu.

Ancak geçen ay yine bir gece yarısı operasyonuyla gece saat 3’te bu “yapı” yine aynı noktaya dikildi. Mahalle halkı çocuk parkı içinde baz istasyonu istemiyoruz dereken; Kartal Belediyesi bunun bir baz istasyonu olmadığı “saat kulesi olduğu” açıklaması yaptı. Yapılan açıklama mahalle halkı tarafından inandırıcı bulunmadı.  

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel “Atılan bir adım varsa da yanlıştır. Onun olmamasıyla ilgili talimatları veririz. Ki, daha önce bir adım atılmıştı olmaması gerektiğini söylemiştik. Yine aynı şekilde olmayacağını buradan ifade edeyim. Öyle bir şey gerçekleşmeyecek baz istasyonu gibi” diyerek soruna açık ve net bir tutum koydu.

Yuksel Firat
Yuksel Firat
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı