Cumartesi, Nisan 13, 2024
Ana SayfaGÜNCELCHP KARTAL İLÇE KONGRESİNDE KAZANAN EFENDİ ARGUNŞAH OLDU

CHP KARTAL İLÇE KONGRESİNDE KAZANAN EFENDİ ARGUNŞAH OLDU

12 Ocak tarihinde başlayıp 13 Ocak gecesi sonuçlanan CHP Kartal İlçe Başkanlığı 37. Olağan Kongre resmi olmayan sonuçlara göre kullanılan oyların 245’ini alan Efendi Argunşah CHP Kartal İlçe Başkanı oldu. Özkan Özdemir ise 153 delegeden oy aldı.

Gece saat 12.30 civarında Efendi Argunşah, Özkan Özdemir, Muammer Çelebi ve Gökhan Yüksel el ele tutuşarak ve birlik mesajı vererek sonucu salonla paylaştılar.

CHP Kartal İlçe Örgütünün yeni sürecinin nasıl gelişeceğini, CHP Kartal İlçe Başkanı Efendi Argunşah kongre konuşmasında tanımladı.

Efendi Argunşah kongre konuşmasında yeni süreci yaklaşık 20 temel başlık altında tanımladı.

Efendi Argunşah öncelikle parti içindeki sıkıntılar ve yeniden yapılanmanın önemi üzerinde durdu.

Argunşah; “ Mahalle birim başkanlıkları siyasetin ilk adımlarıdır. Eğer bir partinin ilk ayağında sorun varsa bizim başarılı olma şansımız yoktur” diyerek en temel birimden başlayarak süreci yeniden yapılandıracağını söyledi.

Efendi Argunşah, danışma kuruluna parti mahalle birim başkanlarının düşüncelerinin yansımadığını belirtti. Argunşah, tüzük buna izin vermese de bunu aşarak mahalle birim başkanlarının danışma kuruluna katacaklarını belirti.

Argunşah, her sokakta parti üyesinin olacağı bir çalışma sürdüreceklerini söyledi.

Argunşah, kadın ve gençlik çalışmasının önemine dikkat çekti ve özel bir çaba harcayacaklarını, kadın ve gençlik konusunda pozitif bir ayrımcılığı esas alacağını söyledi.

Argunşah ayrıca,  kadın ve gençlik başkanlarını seçmesine rağmen ilçe yönetiminde karar haklarının olmasına izin vermeyen tüzüğün sıkıntılı olduğunu belirtti.

Örgüt toplantılarının rastlantısal olmaktan çıkarılacağını ve sistemli bir hale getireceğini söyledi.

Adaylığını açıkladığından beri üzerinde yoğunlukla durduğu kadro sorunu kongre konuşmasının da temel konularından birisi oldu Argunşah’ın. Argunşah “yeniden fabrika ayarlarına dönmeliyiz” dedi.

Efendi Argunşah Kanal İstanbul’dan hareketle örgütlenmenin ve eylemlilik içinde olmasına dikkat çekti.

Efendi Argunşah, Gökhan Yüksel’e sahip çıkacaklarını doğruları yapması ve sosyal demokrat belediyeciliği yapması için uyarılarımız olacak dedi. Argunşah; “Ama aynı zamanda da üyelerimin, örgütümün sorun ve sıkıntılarını ivedi çözülmesi noktasında imkanlar varsa bu konuda hiçbir tereddüttünüz olmasın ben gerekeni yapacağım” dedi. Aynı şeyin büyükşehir için de geçerli olduğunu belirti.

Argunşah sol düşünceye dikkat çekerek ilkeli olmanın ve bu ilkeler üzerinden mücadele etmenin önemine dikkat çekerek “sol düşüncelerini oya ipotek edemez” dedi. Argunşah devamında Deniz Gezmiş’in yüreğinde parlayan bilgiye inanca ve ideolojisine dayanan bir gençlik hareketi başlatırsak başaramayacağımız hiçbir şey yoktur” dedi.

Argunşah baskın seçime karşı örgütü hazır hale getireceğini söyledi.

Efendi Argunşah savaş konusunda genel merkezin tutumunu da eleştirerek savaşa karşı çıkmanın ve barışı savunmanın önemine dikkat çekti.

Argunşah kriz ve işsizliğe dikkat çekerek “Tencerelerde et değil dert kaynıyor” dedi.

Argunşah umuda ve iktidar mücadelesine vurgu yaparak tüm adaylarla birlikte çalışacağına vurgu yaptı.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı