Pazar, Haziran 23, 2024
Ana SayfaPOLİTİKACHP KARTAL İLÇE ÖRGÜTÜ ARTIK MAHALLELERDE

CHP KARTAL İLÇE ÖRGÜTÜ ARTIK MAHALLELERDE

Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Örgütü, Başkan Efendi Argunşah liderliğinde ilçe örgütünü adete mahallelere taşıdı.

Kartal/Yüksel FIRAT
Efendi Argunşah başkanlığında, parti üst kurullarından, ilçe ve birim yöneticileri, meclis üyeleri, gençlik ve kadın kolları ve İlçe Esnaf Komisyonu’nun katılımıyla gerçekleşen geniş bir heyet günlerce aynı mahallede dokunup dertlerine dinlemediği hiç kimseyi bırakmamak üzere sırasıyla mahalleleri gezmektedirler.

UMUDU BİRLİKTE BÜYÜTMEK İÇİN

Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Efendi Argunşah bu çalışmayı şöyle tanımlamaktadır; “Bu çalışmada esas önceliğimiz vatandaşlarımızın yaşamakta olduğu bu sıkıntılarda onların yanında olmaktır. Onların yalnız olmadığını umutlarımızın güçlü olduğunun onlara hissettirmektir. Yurtadaşlarımızın evinde tencerenin kaynamadığını, doğal gazı yakacak imkanının olmadığını çok zor bir durumda olduğunu biliyorum ve görüyorum. Bu zor dönemde onlarla birlikte olmak ve umudu birlikte büyütmek için vatandaşlarımızla birlikteyiz.”
Kartal’ın Sesi gazetesi olarak Soğanlık Orta Mahalledeki saha çalışmasını yerinde izleyip görmek için heyetle birlikte gezdik.
22 Aralık’ta Yakacık Çarşı Mahallesinde başlayan ziyaretler bugün Soğanlık Orta Mahallede devam ederken biz de öncelikle vatandaşların yansıyan duygu ve düşüncelerini not aldık.
Cumhurbaşkanı adayı kim olmalı sorusunu sıkça gündeme geldiği ziyaretlerde, “Ben 80 yaşında yaşlı bir kadınım ama parti bana evde yapabileceğim görev versin diyen” vatandaşında, “Cumhurbaşkanı adayı güvenilir olmalı” diyen vatandaşında söylediklerini şöyle derledik:
Soğanlıkta köklü bir esnaf “Biz burada kendi aramızda da konuşuyoruz. Tek çare İstanbul Belediyesi Başkanını Cumhurbaşkanı yapmak gerekiyor. Vatandaş Kılıçdaroğlu’nda kaçıyor. Bunu açıkça söylemekte fayda var.
Kartal İlçe Başkanı Efendi Argunşah sıkça gündeme gelen aday kim olacak’ sorusuna genel şöyle cevapladı: Vatandaşa –gülümseyerek- “benim adayım sizsiniz diyerek” cevapladı.  Ardından yaptığı açıklama da ise “ “Yani adayımız halktır. Cumhurbaşkanı adayı günün şartları halk için neyi gerektiriyorsa Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu kendisi ise kendisi ya da başka biri ise o aday olacaktır. Çünkü ülke zora gidiyor Millet İttifakının göstereceği aday kimse o şemsiye altında birleşip mücadele etmek lazım.
75- 80 yaşlarında bir vatandaş ile girilen diyalog da
Argunşah- “Bir değişime ihtiyaç var değil mi?”
Vatandaş- Tabbi ki var. Biz değiştireceğiz Allah’ın izniyle. Bıktık bıktık, yeter! Ama çok çalışmamız lazım. Biraz eh dediğimiz zaman değişimi yapamayacağımız bilmemiz lazım.

Bir başka vatandaş- “Bir esnaf olarak tarafsız olarak konuşuyorum. Benim ürün aldığım kendi firmam son dönemde yabancıların alışverişinden dolayı 20 bin Dolarlık satış yaptı ve kasasında 20 bin Dolar vardı. Sabah kumaşçıya ödeme yapacaktı ve kasasındaki paradan bir gecede 400-500 bin Lira zarar etti. Bizim de durumumuz farklı değil 80 Liraya sattığımız malı yerine tekrar aynı fiyata koyamıyoruz.
Yakın zaman da oğlunu kaybeden 80 yaşındaki bir kadın vatandaş gözyaşları içinde mücadele için görev istedi. “Ben 80 yaşındayım. Partim için evde yapabileceğim bir şey varsa ben çalışır yaparım.”
Seçimlerde CHP’ye oy vereceklerini söyleyen esnaflardan genç biri “Cumhurbaşkanı adayının sağlam birisi olması lazım” diyerek uyarıda bulunurken.
Bir diğer vatandaş- Açık ve net söyleyeyim şu an ismi geçen kişilerden Mansur Yavaş olursa iyi olur. Çünkü Mansur Bey hem sol hem de sağ kesimden oy alacaktır. Ve sağ kesimin daha çok oyunu alacaktır. Süreç önemli bak içinde bulunduğumuz ekonomik durum sağ kesim sol kesim diye ayırmadı hepimiz etkiledi. Önemli olan ülkenin kalkınması ve zorlukları aşmamızdır.
Bir diğer vatandaş- İnanın hangisi aday olursa olsun önemli olan ülkeyi refaha kavuştursun.
Argunşah’ın “Desteğinize ihtiyacımız var” talebine karşın
Bir esnaf vatandaş- Büyükşehir belediye seçimlerinde önce Binali Yıldırım’a verdim ve ardından İmamoğlu’na verdim. Önemli olan ülkenin düzlüğe çıkmasıdır.
Bir başka vatandaş- Cumhuriyet Halk Partisi’nin sahaya inmesi ve dolaşması güzel bir şey. Özellikle ihmal edilmiş hassas bir bölge olan Soğanlık’ta bu çalışmanız önemlidir.
Argunşah- Medyanın tamamına yakının iktidarın yanında olduğu bugünkü koşullarda bir ilçe başkanı olarak benim ve arkadaşlarım ne kadar sahaya insek de ne kadar çalışsak da sizin gibi duyarlı vatandaşlar bize sahip çıkmadan, katlı sunmadan başarı olma şansımız yok.
Bir başka vatandaş ise kreşlerin yetersizliğinden torununu kreşe veremediğinden yakındı.
Bir başka vatandaş ise seçimden sonra mahalleye yeterince gelinmediğinden şikayetlendi.
Bir vatandaş ise- Yönetime geldiğinizde yeni bir şey yapmanıza gerek yok. Ekremoğlu’nun yaptığı gibi bir yerler giden şu hortumları kesin yeter. O zaman memleket iyiye gider.
Bir başka vatandaş- Memlekete ve halka zarar şeyleri ortadan kaldırın yeter.

EFENDİ ARGUNŞAH SORULARIMIZI YANITLADI

Ziyaretler devam ederken bir soluklanma arasında Kartal İlçe Başkanı Efendi Argunşah Kartal’ın Sesi gazetemizin sorularını da yanıtladı.
Yüksel Fırat, Bu saha çalışmasını sürdürmenizdeki ana esas nedir?
Efendi Argunşah, Bu çalışmada esas önceliğimiz vatandaşlarımızın yaşamakta olduğu bu sıkıntılarda onların yanında olmaktır. Onların yalnız olmadığını umutlarımızın güçlü olduğunun onlara hissettirmektir. Yurtadaşlarımızın evinde tencerenin kaynamadığını, doğal gazı yakacak imkanının olmadığını çok zor bir durumda olduğunu biliyorum ve görüyorum. Bu zor dönemde onlarla birlikte olmak ve umudu birlikte büyütmek için vatandaşlarımızla birlikteyiz.
Yüksel Fırat, Bu çalışmada adeta partiyi sokağa taşımışsınız. Gittiğiniz bir mahallede bir hafta on gün kalıyorsunuz. Niye bu denli uzun planlıyorsunuz?
Efendi Argunşah, Çünkü biz herkese dokunmak ve herkesin derdine eğilmek istiyoruz. Zaten çözümün kendisi de halktadır. Bu çalışmada toplumun tüm katmanlarına esnafa, memura, işçiye, kahveye, derneğe, sokakta vatandaşa gidiyoruz ve hem onları dinliyor ve hem den çözüm olarak önerdiğimiz ve iktidara geldiğimizde tüm bunları nasıl çözeceğimizi de karşılıklı tartışıyoruz. Tüm bu sorunları birlikte çözebileceğimizi ve tek şemsiye altında toplanarak Millet İttifakı ile birlikte iktidara yürüyeceğimiz anlatıyoruz.
Yüksel Fırat, Peki, tüm Kartal’ı bu şekilde dolaşacak mısınız?
Efendi Argunşah, Kartal’ın her bir mahallesini tek tek arkadaşlarımla beraber dolaşacağız. Süre hiç önemli değil. Önemli olan her kese gidebilmek ve herkese dokunabilmektir.
Fotoğraflar için lütfen linki tıklayınız. https://www.facebook.com/kartalinsesi.org/posts/890973918253281
 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş