Salı, Temmuz 16, 2024
Ana SayfaGÜNCELİMAMOĞLU: “KARTAL’A ÇOK ŞIK BİR ALAN HEDİYE EDECEĞİZ”

İMAMOĞLU: “KARTAL’A ÇOK ŞIK BİR ALAN HEDİYE EDECEĞİZ”

İMAMOĞLU: “MİLLET İŞİNİ YAPANI SEVER; YALAN ÜRETENİ DEĞİL”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara dönüşü incelemelerde bulunduğu Kartal’da vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. İmamoğlu, kendisine destek veren İstanbullulara, “Şimdi işimize bakalım tamam mı? Hep beraber işimizi yapalım. Millet işini yapanı sever; yalan üreteni değil. Endişe etmeyin” yanıtını verdi.

 

PROJELERLE İLGİLİ BİLGİLENDİRİLDİ

CHP Kartal Gençlik Örgütü tarafından “Dik dur eğilme, gençlik seninle” ve “Hak, hukuk, adalet” tezahüratlarıyla karşılanan İmamoğlu, vatandaşların yoğun ilgisi altında Kartal Neyzen Tevfik Meydanı şantiyesinde incelemelerde bulundu. Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel tarafından projelerle ilgili bilgilendirilen İmamoğlu, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Arif Gürkan Alpay ve kurum bürokratlarından detaylı sunumlar aldı. İmamoğlu, inceleme gezisiyle ilgili değerlendirmesini de Kartla Meydanı’nda, yine vatandaşların yoğun ilgisi altında gerçekleştirdi.

“KARTAL’A ÇOK ŞIK BİR ALAN HEDİYE EDECEĞİZ”

“Kartal’da Neyzen Tevfik Meydanı’ndayız” diyen İmamoğlu, “Tren yolunun hem D100 tarafı hem Marmaray tarafındaki caddelerdeki düzenlemeyle beraber, burada kendi içinde kotları olan çok şık bir meydan düzenlemesi yapıyoruz. İBB’nin bütün birimleri, Park Bahçeler olsun, Fen İşleri olsun, Yol Bakımı olsun, bütün birimleri hem cadde düzenlemeleri hem trafik akışı hem de buradaki meydan düzenlemesiyle Kartal’a çok şık bir alan hediye edeceğiz. Devlet Demiryollarıyla birkaç sorum var. Teknik sorunlar. Onları aşmak için de görüşmeleri Kartal Belediye Başkanımız olsun, bizim yetkili arkadaşlarımız olsun, Genel Sekreter Yardımcımızla beraber yürütüyorlar, sürdürüyorlar” bilgilerini paylaştı.

DEĞERLENDİRME ARASI CANLI GÖRÜŞME

Vatandaşların İmamoğlu’na ilgisi, değerlendirme konuşması sırasında da sürdü. Bir vatandaşın annesiyle, cep telefonu üzerinden canlı bağlantı gerçekleştiren İmamoğlu, değerlendirme konuşmasına kaldığı yerden, “Günün sonunda, burada keyifli bir alanın oluşması için, TCDD’nin bu sürece hızlıca bir karar verip, uyumlu bir biçimde inşallah Kartal halkına, özellikle bu tren yolunun altına çıkacak olan alanların da mümkün olduğu kadar kamusal faydayı gözeten… Tabii ki Devlet Demiryolları’nın mülküdür, bazı ticari alanlar da düşünebilir, kendi takdiridir. Ama mümkün olduğu kadar, kamusal alanları düşünerek tasarlanması konusunda da kendilerinden destek istiyoruz. Yani bir nevi; İBB, Kartal Belediyesi ve TCDD’nin uyumlu bir biçimde burada bir proje ortaya çıkarmasını arzu ediyoruz. Biz de yapımcıyız. Bütçesini hazırladık, yapacağız. İnşallah mayıs-haziranda da bu meydanda gezeceğiz” sözleriyle devam etti.

TCDD’YE DAYANIŞMA ÇAĞRISI

“Hem yağmur suları olsun hem pis su kanalları olsun, kanalizasyon olsun, burada büyük altyapı çalışmaları yapıldı” diyen İmamoğlu, şunları söyledi:
“Zaten altyapısı bitmeden, üstünü cilalamıyoruz. Yani önce altyapısıyla uğraşıyoruz, sonra üst yapıyı en nitelikli bir biçimde bitirip, halka hediye ediyoruz ki, kalıcı olsun, 30-40-50 yıl da geçse, burada hiçbir sorun yaşanmasın. Zaten burada Kartal Belediyemizin geçmiş hafızası, Başkanımızın geçmiş hafızası sorunları en uygun şekilde tespit edecek doğanıma sahipti. Ekiplerimiz, oturduklarında başka ilçelerde de olduğu gibi, burada da kangren haline gelmiş, belki 20-30 yıldır dokunulmamış birçok sorunu çözdü. İşin içinde yine Fen İşlerimiz olsun, diğer birimlerimiz olsun, İSKİ grubumuz olsun, sürecin içinde oldular. Dayanışma içinde yürüyoruz. Tekrar ifade edeyim: Gönderme gibi algılamasınlar. Proje, İBB, Kartal Belediyesi ve TCDD ortaklığıyla olsun istiyoruz. O dayanışmayı hızlıca gösterirlerse, çok büyük memnuniyet duyarız.”
İmamoğlu’nun Kartal turu vatandaşların yoğun ilgisi altında son buldu. İmamoğlu Kartal’dan Maltepe’ye geçti.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş