Pazar, Haziran 16, 2024
Ana SayfaPOLİTİKACHP KARTAL İLÇE ÖRGÜTÜ KONGREYE GİDERKEN YEREL BASINLA BULUŞTU

CHP KARTAL İLÇE ÖRGÜTÜ KONGREYE GİDERKEN YEREL BASINLA BULUŞTU

CHP Kartal İlçe Başkanı Muammer Çelebi;” Başkan adayı değilim. Örgüt ne derse onu yaparım” diyerek adaylığını açıkladı.

Yüksel FIRAT

CHP Kartal İlçe Örgütü ve Başkan Muammer Çelebi yerel seçimlerden sonra 2. Kez yerel basınla buluştu. Başkan Çelebi bu buluşmayı yerel basınla sohbet olarak tanımlamasına ve başkan adayı olarak ortaya çıkmadığını belirtmesine rağmen bizim tarafımızdan başkan adayı olarak algılandı. CHP Kartal İlçe Başkanı Muammer Çelebi;” Başkan adayı değilim. Örgüt ne derse onu yaparım” diyerek adaylığını açıkladı.

 Çelebi konuşmasının başlangıcında Kartal yerel yerel basının önemine ve özgür basın olarak seçim dönemindeki olumlu tutumuna dikkat çekti.

Çelebi devamında; “Öncelikle bugün 10 Ekim Ankara Gar Katliamının yıl dönümü. İŞİD canilerinin haince saldırısının sonucu 103 canımızı yitirdik. Tüm canları rahmetle anıyorum” dedi.

 Muammer Çelebi “Barış Pınarı Harekatı” konusunda ise “Elbette sebep ve neticeleri vardır. Süreçte bunalar değerlendirilecektir. Ama keşke biz o Suriye bataklığına hiç bulaşmamış olsaydık. Şimdi askerimiz orada olmazdı veya bu kaygıları acıları yaşamamış olurduk…. Bizi bu bataklığın içine sürükleyen nedenleri sorgulayıp düşünmek lazım. Bizin komşularımızla Böyle sınır ötesi operasyon ya da orada güvenli bölge oluşturmakla ilgili ne sorunumuz vardır? Tabii ki bu Dünya’nın jandarmalığını yapan Amerika’nın bir projesiydi. Keşke 3 sene 7 sene önce bu projeye hayır diyebilseydik ve engelleyebilseydik. Askerimizin yanındayız gönlümüz yüreğimiz onlarla, hiçbir acı yaşamadan ülkelerine dönmelerini arzu ediyorum” dedi.

“Ben, örgüt ne derse onu yaparım”

Çelebi, sohbet kahvaltısına bir kez daha vurgu yaparak; “Bu kahvaltıyı lütfen kimse kongre süreci kahvaltısı olarak algılamasın. İlçe kongre süreci ve parti içi ön seçim süreci takvime bağlı olarak açıklandı. 8 Kasım itibariyle mahalle delegasyon seçimleri süreci başlıyor. Aralık-Ocak sürecinde ise ilçe kongreleri süreci başlıyor. Biz de Kartal’da tekrar güzel, iyi, temiz ve doğru siyaseti kavramını Kartal’da biraz daha yaygınlaştırarak bu süreci daha iyi olgunlaştırarak devam etmeye çalışacağız” dedi.

Asıl merak edilen adaylık konusunda ise Çelebi; Adaylıklar konusuna girmek istemiyorum. Çünkü henüz çok erkendir. Birilerinin aday olup olmadığı ya da ilçe başkanının tekrar aday mı? Gerçekten bu konuda sizinle paylaşacağım bir şey yok.

Ama, ben örgütümün emrindeyim. Ben seçildiğim günden bugüne kadar Kartal’da nasıl ki birleştiren taraf oldum, ötekileştiren olmadım, her kesi kucakladım, her kesimle birlikle siyaset yapmaya çalıştım. Özellikle 31 Mart öncesi açıklanan belediye başkanı adayımızla sahada tek yürek nasıl gezdiysek, partimizi hem savunduk hem de partimizin iktidar olması için her türlü gayreti ve çabayı gösterdiysek, bundan sonra da aynı duygularla aynı düşüncelerle devam edeceğim.

Ama, biliyorsunuz ki, biz bir nöbet devraldık o nöbeti devam ettirip ettirmeyeceğimiz bu süreçte kendi içinde olgunlaşacaktır.

Ben, örgüt ne derse onu yaparım. Çünkü biz örgütümüzün çalışanlarıyız, neferiyiz ve örgütümüze hizmet etmek için varız. Partimizi veya düşüncesini iktidara etmek için varız” diyerek adaylık sorununa açıklık getirdi.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş