Pazar, Haziran 23, 2024
Ana SayfaGÜNCELCHP KARTAL ÖRGÜTÜ YEREL BASINLA BULUŞTU

CHP KARTAL ÖRGÜTÜ YEREL BASINLA BULUŞTU

CHP Kartal İlçe Örgütü Başkanı Muammer Çelebi başkanlığında, CHP Kocaeli milletvekili Tahsin Tarhan ve CHP Karaman milletvekili İsmail Atakan Ünver’in katılımıyla Yakacık Çınaraltı Restaurant’ta  düzenlenen kahvaltıda yerel basın mensuplarını ağırladı.

CHP Kartal İlçe Başkanı Muammer Çelebi, Toplantının amacının seçim programı değil; Yerel basınla uzun süredir bir araya gelinmediği ve basın mensuplarının 31 mart seçimlerinde diğer siyasi partilere katkı sunduğu gibi ,CHP Kartal Örgütüne de katkı sunduklarını ve biz de teşekkürlerimizi sunmak için birlikte kahvaltı yapmak istedik.

Kahvaltıda üç konu ağırlıkla öne çıktı: Seçimler, Kartal Belediyesi, CHP Kartal İlçe Örgütü ve bunlar üzerinden yerel basınla ilişkiler.

İMAMOĞLUNU 16 MİLYON İNSAN SEVDİ”

CHP Kartal İlçe Başkanı Muammer Çelebi yaptığı konuşmada; “Evet yeni bir seçim önümüzde. Son 11 gün. İnanıyorum ki, 11 gün sonra her şey çok güzel olacak. Bunu sloganımız olduğu için kullanmıyorum, gerçekten her şey çok güzel olacak. Çünkü Ekrem Bey’i tüm Türkiye sevdi. Tüm insanlar sevdi, tüm gençler sevdi, tüm kadınlar sevdi. İstanbul’da huzurlu yaşamak isteyen tüm insanlar sevdi. İstanbul’da ötekileştirmeyi veya dışlanmayı kabul etmeyen ve birleştirmede yana yana olan insanlar sevdi” dedi.

CHP Kartal İlçe Başkanı Muammer Çelebi, ’31 Mart’ta İstanbul halkı bu yürütülen siyasete hayır dedi. İnanıyorum ki Ekrem İmamoğlu tekrar mazbatasını alacak ve yoluna devam edecektir. Ortada zaten seçilmiş bir Belediye Başkanı var. Sayın Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu aslında seçimi kazanmıştır fakat 18 gün sonra mazbatası elinden alınarak kendisine haksızlık yapılmıştır. Biz onun hakkını savunuyoruz yapılan haksızlığı anlatıyoruz. İnanıyorum ki Önümüzdeki 23 Haziran seçimlerini tekrar kazanacak hemde bu sefer en azından 300 Bin farkla kazanacak.’

İMAMOĞLU VE YÜKSEL YENİ BİR SİYASAL AKIM BAŞLATTILAR

Çelebi; Ekrem İmamoğlu ve Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in kullandığı dil ve yaklaşımlarıyla ihtiyaç olan yeni bir siyasal akımı başlatıklarını belirterek; “Kartal Belediye Başkanımız Gökhan Yüksel 32 yaşında ve kullandığı argümanlarla ve diliyle Kartal’da sevildi.” dedi.

“KARTAL’DA 160 BİN OY BEKLİYORUZ”

Çelebi; “Kartal’da 151 bin oy aldık. 23 Haziran  seçimlerinde 160 bin ve üzerinde bir oy bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

BU KAMPANYAY ARTIK ÇOCUKLAR VE GENÇLER KATILIYOR

CHP Kocaeli milletvekili Tahsin Tarhan ise yaptığı konuşmada; “Bugüne kadarki en rahat kampanyayı yürütüyoruz. Çünkü bu kampanya Millet İttifakı kampanyasının dışına çıktı. Bu kampanya millettin seçim çalışmasına dönüştü ve artık çocuklar gençler katılıyor kampanyaya.” dedi.

KENTLERİ ATANMIŞLARLA DEĞİL SEÇİLMİŞLERLE YÖNETİLMELİ

Tahsin Tarhan; “Kentlerimiz Sarayın atadığı belediye başkanlarıyla değil millettin seçtiği belediye başkanlarıyla yönetilmeli diye düşünüyorum”dedi.

İMAMOĞLU HİÇ KİMSEYİ ÖTEKİLEŞTİRMEDEN KUCAKLADI

CHP Karaman milletvekili İsmail Atakan Ünver Ekram İmamoğlu 18 günlük icraatıyla kazandırdığı şeylerin yanı sıra bir şey daha kazandırdı demokrasimize ve Türkiye’ye; “Bu da hiç kimseyi ötekileştirmeden kucaklamasıdır” dedi.

 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş