Pazar, Haziran 23, 2024
Ana SayfaKÜLTÜR SANAT"IN LA KESH" SERGİSİ KARTAL’DA ZİYARETE AÇILDI

“IN LA KESH” SERGİSİ KARTAL’DA ZİYARETE AÇILDI

Kartal Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri tarafından hazırlanan “In La Kesh” adlı sergiye ev sahipliği yapıyor.
Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin resim, heykel ve fotoğraf bölümlerinde eğitim alan 6 sanatçı tarafından hazırlanan sergide; ahşap ve metal heykeller, yağlı boya tablolar, kavramsal ve soyut fotoğraflar, yüksek baskı ve çinko baskı işler gibi farklı türlerde 40 eser yer alıyor.
Kartal Belediyesi Hizmet Binası Fuaye Alanı’nda ziyarete açılan “In la Kesh” adlı sergiye; Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Tozkoparan ve çok sayıda Kartallı sanatsever katıldı.
Serginin açılışında konuşan Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Tozkoparan, “Serginin hazırlanmasında emeği geçen genç arkadaşlarımı kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Bizler, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in vizyonu ile özellikle genç sanatçılara olan desteklerimizi arttırarak devam ettireceğiz. Kartal’da sanata ve sanatçılara kapılarımız daima açık olacak.” dedi.
Serginin küratörü Moda Tasarımcısı Hüseyin Küçük, “Zannediyorum Türkiye’de ilk kez öğrenciler okurken sergi sahibi oldular. Bizim sergimiz ile vermek istediğimiz mesaj, sanata saygı ve sanata teşvik. Sergimize ve genç sanatçılara verdikleri destekler için Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’e çok teşekkür ediyoruz.” dedi.
‘’In La Kesh’’ sergisine Kartallı sanatseverlerin ilgisi de yoğun oldu ve sergi büyük beğeni topladı. Meraklıları sergiyi, 20 Haziran tarihine kadar Kartal Belediyesi Hizmet Binası Fuaye Alanı’nda ziyaret edebilecek.
 
 
 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş