Cumartesi, Mayıs 18, 2024
Ana SayfaMANŞETÇÖKEN BİNA: SUZAN ÇAYIR TAHLİYE EDİLDİ

ÇÖKEN BİNA: SUZAN ÇAYIR TAHLİYE EDİLDİ

Kartal’ın Sesi Gazetesi-Kartal’da üstüne kaçak kat çıkılan ve çöken ve 21 kişinin canına mal olan Yeşilyurt Apartmanı faciasına yönelik soruşturma kapsamında İnşaat Teknik Uygulama Sorumlusu Uğur Mısırlıoğlu ile birlikte tutuklanan binanın projesini oluşturan Suzan Çayırı’ın tahliye edildi.

DHA haberine göre; Raporda, ruhsat eki onaylı projedeki bina ölçümlerine uyulmayarak binanın eninin 1.10 metre, boyunun da 2.55 metre daha büyük yapıldığı, binanın her katının projeye aykırı olarak 41 metrekare büyütüldüğü belirtildi..https://www.kartalinsesi.org/index.php/2019/02/14/cayir-ve-misiroglu-tutuklandi/

Binanın 1995 yılında çatısının kapatıldığı 2 katının kaçak yapıldığı bilgisine yer verilen raporda, binada kullanılan betonun TSE standartlarının altında olduğu, demirin korozyona uğradığı, betonda deniz kumunun kullanıldığı kaydedildi.

Raporda, binanın projesini oluşturan Suzan Çayır ve inşaat teknik uygulama sorumlusu Uğur Mısırlıoğlu’nun asli kusurlu, inşaat teknikeri Arzu Keleş Boran’ın tali kusurlu, İnşaat Mühendisi Osman Mısırlıoğlu’nun ise kusursuz olduğu belirtildi.

Yürütülen soruşturma kapsamında asıl bilirkişi raporu soruşturma dosyasına eklendi. Soruşturma kapsamında şuan tutuklu bulunan tek kişi olan Suzan Çayır da tahliye edilmesiyle tutuklu kimse kalmadı.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı