Salı, Temmuz 23, 2024
Ana SayfaGÜNCELÇorum Üçköylüler,"Geleneksel Keşkek Günü" Düzenledi

Çorum Üçköylüler,”Geleneksel Keşkek Günü” Düzenledi

Çorum Üçköylüler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin düzenlemiş olduğu “GELENEKSEL KEŞKEK GÜNÜ” Kartal Belediyesi Etkinlik Çadırında yapıldı.

“GELENEKSEL KEŞKEK GÜNÜ”

Bir arada olabilmek kültürü yaşatmak, yardımlaşma ve dayanışmayı sağlamak amacıyla 32 yıl önce kurulan Çorum Üçköylüler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin “Geleneksel Keşkek Günü”nde çadırı dolduran misafirler yemek öncesi ve sonrası sobet edip hasret giderdiler.

Geleneksel Keşkek Günü’ne Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal Belediye Başkan Aday Adayı Av. Şengül Tarhan Buztaş, EMEP İlçe Başkanı Hülya Özsarıkamış, Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Yasin Ünder, CHP Kartal İlçe Başkan Yardımcısı Fadile Özge Ulusoy ,  CHP Kartal İlçe Başkan Yardımcısı Ercan Şimşir, Kartal Belediyesi Sosyal ve Yardım İşleri Müdürü Gamze Yavuzer, Kartal Kent Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Öztop, Zafer Demir ve Kemal Uyan, SİDAD Başkanı Nazife Hüner, Karlıktepe Mahallesi Muhtarı Barış Korkmaz ve daha bir çok konuk katılarak dayanışma duygularını ilettiler.

Fotoğraf: Yüksel Fırat

Etkinlikte, Yazar Zeynel Abidin Şahin “Dost Hasreti” adlı kitabını imzaladı ve tüm geliri derneğe bağışladı.

Çorum Üçköylüler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Uğur Yücel konuklarını selamlayarak etkinliğe ilişkin yaptığı açıklamada; 4 yıldır Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmaktayım. 2020 yılında ülke genelinde başlayan ve halen devam etmekte olan Covit salgını süresince bazılarından mahrum kalsak da, sosyal ortamdan tamamen uzaklaşmamak için mevcut imkanlarımızı kullanarak her yıl 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü, Çanakkale Şehitlerini Anma Günü, Anneler Günü, Babalar Günü, Dini ve Milli Bayramlarda yapılan etkinlikler, Atatürk’ü Anma Günü, Üyelerimizle ve Üniversite Öğrencilerimizle Kahvaltı Buluşması, Sağlıkla ilgili Konferanslar olmak üzere çeşitli etkinlikler gerçekleştirmiş bulunuyoruz” dedi.

Yücel, “Gerçekleştirmek istediğimiz ancak, içinde bulunduğumuz ortam ve koşullar nedeniyle yerine getiremediğimiz hedeflerimiz de olmuştur. Bu ortamı hepimiz birlikte yaşadığımız için hoşgörüyle karşıladığınızı umuyorum. Bulunduğumuz sağlık ve ekonomik koşullar nedeniyle Birlik Beraberlik Gecesi düzenleyemediğimiz için bütçemize uygun olan, gönüllülük esasına göre katılım yapılan bu Keşkek Günü Etkinliğini düzenleyip, bir araya gelmeyi amaçladık.

Bu etkinliğin Geceye eşdeğer düzeyde olmasını hedefleyerek çalışmalar yaptık. Düzenlediğimiz bu günü, yemek sonrasında yöresel oyunlarımız ve halaylarımızla taçlandırmak istiyorduk ancak, son günlerde hepimizi derinden üzen acılar yaşadık. Daha üç gün önce toprağa verdiğimiz değerlerimize saygı amacıyla etkinliğin eğlence kısmını uygulamadan kaldırıp, yerine koyduğumuz Söyleşi, Sohbet ve Kitap İmza Etkinliği ile güne anlam kazandırmak istedik.

Kısa süre önce ani şekilde yaşamlarını yitirerek aramızdan ayrılan derneğimizin üyelerinden merhum Ali YILDIRIM, Kemal ŞENEL, Şükrü KAYA, Ayhan AKGÜL ve 3 gün önce toprağa verdiğimiz merhume Nimet ÖNAL’ a ve isimlerini sayamadığımız değerli canlarımıza Allahtan rahmet, ailesine ve bütün hemşerilerimize başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.

Etkinliğimizin gerçekleşmesinde maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen siz değerli üye ve hemşerilerimize, bulunduğumuz salonu tahsis eden ve lojistik destek sağlayan Kartal Belediye Başkanlığına, yemeklerimizin hazırlanmasında canı gönülden çalışan Yönetim Kurulumuza, bedenen çalışan değerli üyelerimize, bizleri yalnız bırakmayan değerli misafirlerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyor” dedi.

Ece Şahin ise misafirler keşkeklerini yerken keşkeğin tarihi ve tarifi konusunda bir sunum yaptı. Konuya derneğin web sayfası üzerinden de ulaşılabileceğine bilgi verdi.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş