Pazartesi, Mart 4, 2024
Ana SayfaGENELKartal HAYATVER "100. Yıl Türkülerle HAYATVER Türk Halk Müziği Konserine Davet Etti

Kartal HAYATVER “100. Yıl Türkülerle HAYATVER Türk Halk Müziği Konserine Davet Etti

HAYATVER Sağlıklı Yaşam Kültür Sanat ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Erdoğan Köse ve yönetimi, Kartal Belediyesi’ni ziyaret ederek Kartal Belediyesi Başkanı Gökhan Yüksel’i Başkan yardımcılarını ve müdürleri “100. Yıl Türkülerle HAYATVER Türk Halk Müziği Konserine davet ederek davetiyelerini kendilerine takdim etti.

HAYATVER Derneği Sanat Birim Başkanı İlyas Öztürk tarafından organize edilen Kaymakamlık ve Kartal Belediyesi işbirliği ile sahnelenecek konser 26 Aralık 2023 Saat: 19.00- 22.00’de Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. “100. Yıl Türkülerle HAYATVER Türk Halk Müziği Konseri”nde Müzisyen Ömer Ali Kuk ve Türkiye’nin ilk kadın tulumcusu Filiz İlkay müzikseverlerle buluşacak, Minez Ağvaz ise Sarıgelin ve Atabarı dans gösterisi ile hem gözlere hem kulaklara hitap edecek.

Ziyarete dernek adına Dernek Başkanı Erdoğan Köse, Sanat Birim Başkanı İlyas Öztürk,  Ayten Köse, Nilay Beygova, Mansur Demet, Erdinç Cenker,  Mustafa Güler ve dernek kurucularından Topselvi Muhtar Adayı Haydar Singün katıldı.

Kartal Belediyesi Başkanı Gökhan Yüksel ile dernek faaliyetlerinin konuşulduğu görüşmede Yüksel, derneklerin kendi yönetim toplantılarını yapabilmeleri için ortak bir alanı da içeren bir proje üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

 

 

Daha sonra Belediye Başkan Yardımcısı Adem Uçar, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Deniz Şahin ile Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Deniz Karacan da ziyaret edilerek dernek faaliyetleri hakkında bilgi paylaşımında bulunuldu. Konser davetiyeleri takdim edildi ve hatıra fotoğrafı çektirildi.

 

 

Başkan Yardımcısı Adem Uçar, sanat tarihçisi olarak yönetim kurulu üyelerine duvarda bulunan resmin hikayesini anlattı.

 

Dernek yönetimi aynı zamanda Kartal Belediyesi Fuaye alanındaki su kabağı ve deniz kabuğu aksesuarlarının yer aldığı, ‘Su Kabağı Aksesuarları Sergisi’ni de ziyaret ettiler.

 

Fotoğraflar: Sibel Boz

 

İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı