Salı, Ekim 3, 2023
Ana SayfaKARTALCumhuriyet Halk Partisi Kartal'da Görev Devri

Cumhuriyet Halk Partisi Kartal’da Görev Devri

Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe başkanlığına seçilen Mert Polat ve yönetim kurulu  bugün İlçe başkanlığında partililerin katılımıyla düzenlenen törenle görevi teslim aldılar.

Kartal/ Yüksel Fırat
Mert Polat görevi Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe 38.Olagan Genel Kurulunda yarıştığı rakibi Süleyman Uzunok’tan teslim aldı.

YARINLARIMIZ İÇİN HEP BİRLİKTE

Mert Polat ile Süleyman Uzunok partilileri birlikte selamladılar. Törende ilk sözü Uzunok aldı ve; “Kıymetli örgütüm, değerli partililer, değerli arkadaşlar yoldaşlar öncelikle hepinize burada olduğunuz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Güzel, tatlı bir rekabet süreci işlettik. Örgütümüz takdirini kararını verdi. Yarınlarımız için hep birlikte bir mücadeleye yeniden başlayacağız.  O yüzden ben Mert Başkan’a huzurlarınızda başarılar diliyorum. Yarınki yolculuğunda biz onunla birlikte ne zaman bize ihtiyaç duyarsa yanında olacağız” dedi.

 

“BİZ BU SÜRECİ BERABER GÖTÜRECEĞİZ”

Görevi devralan Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Mert Polat partililere, Kıymetli dostum, mevcut ilçe başkanımız bugün süreci bize devrediyor ama biz bu süreci beraber götüreceğiz dediği konuşmasında; “Kıymetli örgütüm hepiniz hoş geldiniz, sefalar getirdiniz! Bugün tabi bir kongrenin son günü olarak buradayız ama bu yeni bir dönemin başlangıcı. Kıymetli dostum, mevcut ilçe başkanımız bugün süreci bize devrediyor ama biz bu süreci beraber götüreceğiz arkadaşlar. Örgütümüzün bizlere, gençlere verdiği değeri bu kongrede de hepimiz gayet iyi anladık, verdikleri mesajı aldık. Biz bu süreçte Kartal’da tekrar bayrağı dalgalandırmak, İstanbul’daki bayrağımızı daha güçlü hale getirmek, meclisi almak, daha sonrasında İstanbul’da hükümet seçimlerine kadar Kartalımızı ilmek ilmek örerek bu örgütü daha güçlü hale getirene kadar mücadelemizde asla geri adım atmayacağız arkadaşlar, bunu herkes böyle bilsin !

Bu kale yıkılmaz, doğru duvar yıkılmaz arkadaşlar! Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Biz buradayız, hep buradaydık, örgütümüz hep burada, hep burada olacak, asla ayrılmaz çatlamaz, bizim örgütümüz mermerdir, kolay kolay çatlamaz sahip çıkar, alır taşır götürür ve iktidar yapar arkadaşlar.

Bu noktada biz mahallelerde görüştüğümüz ve planladığımız her türlü organizasyonu çok kısa zamanda sahaya indireceğiz. Bu noktada mahalle birimlerimizin tekrardan oluşumu, ilçe yönetim kurullarımızın tekrardan organize edilmesi ve hemen bir saha çalışmasıyla Kartal’da yüksek sinerjiyi tekrardan başlatacağız.

Bugün itibariyle Süleyman Başkanımla beraber sahaya tekrardan iniyoruz. Başkanımın her zaman yanımda olmasını, zaten bundan önce olduğu gibi bundan sonraki süreçte de tecrübelerini bize aktarmasını kendisinden rica ediyorum. Verdiği emeklere teşekkür ediyorum.

Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde siyaseti örgütlediğimiz partimizde her zaman birlik ve beraberliğin yanında olacağız. Kimse kendini dışarda bırakılmış veya kaybetmiş hissetmesin. Kongre bitmiştir arkadaşlar, yeni bir hikaye başlamıştır. Bu hikayede hepimiz çok güçlü bir şekilde örgütümüze sahip çıkacağız. Siz bizlere sahip çıkın, bizde elimizden gelen her şeyi partimiz için yapacağız, 7/24 sahada olacağız.

Hep beraber hazırsanız, başlayalım arkadaşlar !

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı