Cumartesi, Haziran 15, 2024
Ana SayfaKARTALCumhuriyet Meydanı’nın 1. Etabı Hizmete Açıldı

Cumhuriyet Meydanı’nın 1. Etabı Hizmete Açıldı

Cumhuriyet Meydanı’nın 1. Etabı Hizmete Açıldı

Kartal Cumhuriyet Meydanı projesinin 1. etabını oluşturan; amfi tiyatro, voleybol ve basketbol sahaları, çocuk oyun alanı, 288 metrelik yürüyüş parkuru, piknik masaları, geniş bir yeşil alan ve dinlenme alanları hizmete açıldı..

Projenin ilk etabı, Kartal Belediyesi ekiplerinin hummalı çalışmaları neticesinde iki ay gibi kısa bir sürede bitirilerek 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na yetiştirildi. Projenin Gezegen Kafe ve Meydan’dan oluşan 2. etabı ise yakın zamanda tamamlanacak ve bir tören ile açılışı gerçekleştirilecek.

Cumhuriyet Mahallesi’nde 7 bin 391 metrekarelik geniş alan üzerinde yapılan ve Kartal Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün koordinatörlüğünde yürütülen proje kapsamında amfi tiyatro, voleybol ve basketbol sahaları, Gezegen Kafe, çocuk oyun alanı, 288 metrelik yürüyüş parkuru, piknik masaları, dinlenme alanları ve geniş bir yeşil alan Kartal’a kazandırıldı. Meydanın 3 bin 900 metrekareden oluşan önemli bir bölümü ise yeşil alan için ayrıldı.

“Sözümüzü Yerine Getirmiş Olmanın Mutluluğu İçerisindeyiz”

İsmini Türkiye Cumhuriyeti’nden alan mahalle ve meydan, Cumhuriyet’in ilanının 99. yıl dönümünde Atatürk’ün Cumhuriyeti emanet ettiği çocuklar için büyük bir etkinlik alanına dönüştürüldü. Meydanı ziyaret eden Başkan Gökhan Yüksel de coşkulu kutlamalara ve çocukların sevincine ortak oldu. Burada ailelerle sohbet eden Başkan Yüksel, “Göreve geldiğimiz günden bugüne söz verdiğimiz projelerimizi, pandemiye ve tüm ekonomik zorluklara rağmen birer birer hayata geçiriyoruz.

Bizim için Kartal’da olmazsa olmazlardan biri yeşil alanların ve sosyal yaşam alanlarının artırılması. Daha önce Cevizli, Orhantepe, Atalar ve Esentepe Mahallelerimizin kesiştiği noktada hizmete sunulan Komşuluk ve Dayanışma Meydanı’nda yaptığımız gibi bugün de Cumhuriyet Mahallemize artı değer katacak yeni bir alan kazandırdık.

Önemli bir kısmını tamamladığımız proje ile birlikte Cumhuriyet Mahallesi’nde ve çevresinde yaşayan komşularımızın rahat nefes alacağı, keyifli aktivitelerle zaman geçirebileceği bir alanı daha Kartal’a kazandırmış olduk.

Daha önce söz verdiğimiz gibi projemizi Cumhuriyet Bayramımızda tamamlayıp, Kartallı komşularımıza armağan ettik ve bu özel günde hizmete açtık. İlerleyen günlerde parkımızın diğer alanları da tamamlandığında hep birlikte güzel bir açılış gerçekleştireceğiz. Sözümüzü yerine getirmiş olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Komşularımızın nefes alacağı alanları Kartalımıza kazandırmaya devam edeceğiz. ”dedi.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş