Salı, Temmuz 16, 2024
Ana SayfaGÜNCELDaha iyiye ve güzele yöneliş devam etmektedir

Daha iyiye ve güzele yöneliş devam etmektedir

Bu zor zamanlara ve yıllara rağmen insanlığın daha iyiye ve güzele yönelişi devam etmektedir.

 
Maddi gerçeklik zamanda ve zaman maddi gerçeklikte akıp gitmektedir. Yeni yıla ilişkin tüm güzel duygularımız ve düşüncelerimiz ne yazık ki, mevcut toplumsal koşullar tarafından belirlenip ve sınırlanmaktadır. Ama aynı zamanda daha iyiye ve güzele doğru değiştireceğimiz gerçeklikte yine bu maddi gerçeklik içinde doğup gelişmektedir.
İçinde bulunduğumuz ve yeni yıla akacak koşullar tüm güzel umutlara rağmen oldukça kötü ve karanlık.

Sadece ABD’nin 2022 için militarizme ayırdığı bütçe 778 milyar dolardır.

Emperyalistler arası rekabet sonucu gerginlik ve çıkar çatışması; Dünya’nın güneydoğusu ve Ortadoğu’sunda çok daha belirgin olmak üzere askeri hamleleri daha fazla gündeme getirmiş, savaş ve silah sanayine yatırımlar devasa boyutlara ulaşmıştır. Sadece ABD’nin 2022 için militarizme ayırdığı bütçe 778 milyar dolardır.
Emperyalist devletler ve tekellerin çıkarları temelinde izlenen politika tüm sömürge ve bağımlı ülkelerde yaşamı daha da zorlaştırdı
Tüm Dünyada ekonominin içinde bulunduğu durgunluk ve bir çok ülkedeki kiriz, sistemin kendi ürünü olan kapitalist aşırı üretim krizini tüm yıkımlara rağmen aşamadığını ve yıkımın sürekli olarak derinleştiğini göstermektedir.
Dünyada ülkelerin özgün koşullarıyla da bağlı olarak militarist baskı ve siyasal gericilik yoğunlaşmasına daha fazla evrildiği, halk kitlelerinin ekonomik, sosyal baskı ve siyasal hak yoksunluğuyla daha fazla yüz yüze kaldığı bir dönem yaşadık.
Tüm Yerkürede Sosyal haklarda kısıtlılıklar, ekonomik alanda tekel kârı için çalışan halk kitlelerinin daha yoğun şekilde baskılanması ve ağır sömürü ve işsizlik altında tüm ülkelerde ölümü de göze alan nüfus hareketliliği yaşanmaktadır.
Dünyada yaşanan bu gerçeklik özgün koşullara rağmen her ülkelerin içinde bulunduğu maddi koşullardır.

Kartal’ın Sesi gazetesi olarak tüm okuyucularımızın umudunu selamlıyor ve yeni yılını kutluyoruz

Gerçek zaman bu şekilde oluşurken yine bu gerçek zaman içinde ABD’nin kendi arka bahçesi olarak gördüğü Latin Amerikan ülkelerinde tüm saldırılara karşı yeniyi ve umudu büyüten gelişmeler Dünya halkaları için moral kaynağı olmaktadır.
Bu zor zamanlara ve yıllara rağmen insanlığın daha iyiye ve güzele yönelişi devam etmektedir. Her birimizin yeni yıl mesajlarında dile gelen tüm güzel duyguların gerçekleşmesi için çabalayacağımız bir yıl olması dileği ile Kartal’ın Sesi gazetesi olarak tüm okuyucularımızın umudunu selamlıyor ve yeni yılını kutluyoruz.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş