Salı, Şubat 20, 2024
Ana SayfaGÜNCELDEM Parti Kartal Belediye Başkan aday adayı başvurularını kabul etti

DEM Parti Kartal Belediye Başkan aday adayı başvurularını kabul etti

DEM Parti İstanbul İl Yöneticisi Mehmet Zeki Kılıç ve DEM Parti Kartal İlçe Örgütü Eş Başkanları Meral Atman ve Mete Aşnaz’ın kabulü ile Kartal Belediye Başkan aday adayları İlhan Teksoy ile İlhan Ayaz başvurularını yaptılar.

Yüksel Fırat/Kartal

İlhan Teksoy, DEM Parti Kartal İlçe Örgütüne onlarca dostunun ateşlediği havai fişeklerin ışığında gelerek başvurdu.

Mehmet Zeki Kılıç yolumuz barış yoludur, yolumuz demokrasi yoludur, yolumuz özgürce yaşama yoludur diyerek aday adayları kutlayıp aday adaylık başvurularını devam ettiğini söyledi.

Eş Başkan Meral Atman’ın selamlaması ardından. Eş Başkan Mete Aşnaz yaptığı açıklamada; Kartal’da çok güçlü bir şekilde çıkış yapıp yerel yönetimlerin rengini DEM Parti’ye çevirecek ve 31 Mart akşamı Kartal’da DEM Parti zaferini sizlerin desteğiyle ilan edeceğiz” dedi.

DEM Parti Kartal Belediye Başkan aday adayı İlhan Teksoy, “Yerel seçimlerde mega projeler açıklanıyor ve bunlar hiçbiri yapılmıyor. Sizi bunlarla yormayacağım.

“BİZ İYİLİĞİ GÜZELLİĞİ ESAS ALMAKTAYIZ”

Diğer aday adayı arkadaşlarımız da var. Diğer arkadaşlarımız aday olursa bu gücümüzü bu desteğimizi aynı şekilde diğer arkadaşımıza aktaracağız. Onun yanında olacağız. Onunla beraber yürüyeceğiz.

Partimizde geleneğimizde kim aday olursa olsun enerjimizi gücümüzü iddiamızı onun gücüne katacağız.

Onlar daha çok çevrenin rant çıkarlarını kamu kaynaklarını kendi çevresini dağıttığı malı götürebilecek kadar götürdüğü kısa sürede zenginleştiği bir süreç olarak görmektedirler. Biz de tam bunun karşısında iyiliği güzelliği esas almaktayız.”

“DOSTÇA KARDEŞÇE ADİL BİR YAŞAM İSTİYORUZ”

DEM Parti Kartal Belediye Başkan aday adayı İlhan Ayaz ise; “Kartal’ın demografisi uygun gerçek yerel demokratik bir yönetim modelini oluşturmak istiyoruz. Başaracağımıza gerçekten inanıyoruz. Halkın kendi kendisini yönetme biçimini yani halkın kendi kendisini yönetmesi kardeşçe nasıl yaşanabilir yerelde inşa edeceğiz.

Demokrasinin yerel ayağı ilk ayağı yereldir. Yani halk kendi kendisini yönetecek. Kadınlar bu toplumda söz sahibi değiller. Gençler hiçbir yerde yok. Belediyecilik sadece sokakların temizlemesi ya da işte benzeri hizmet şeyleri değildir. Kartal’da hep beraber bu düzene rağmen bizlerin nasıl bir model oluşturacağını görecekler. Dostça kardeşçe adil bir yaşam istiyoruz.” dedi.

 

 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı