Pazar, Temmuz 14, 2024
Ana SayfaKÜLTÜR SANATDeveli, Hasat Sanat Atölyesi’ni Ziyaret Etti

Develi, Hasat Sanat Atölyesi’ni Ziyaret Etti

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürü Umut Veli Develi Hasat Sanat Atölyesi (HASAT)’ı ziyaret ederek HASAT bünyesindeki yazar ve çizerlerle bir araya geldi.

 
“Kartal’ı Kültürün Başkenti Yapacağız” diyen Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel Ağustos Ayında Umut V. Develi’yi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü görevine getirdi. Develi Kartal’da kültür sanat faaliyetlerinin en yoğun olduğu Ağustos-Kasım döneminin ardından nefes almaya fırsat bulur bulmaz mesai saatinin dışında müdürlük çalışanı Nebahat Yeleser ile birlikte Hasat Sanat Atölyesi’ni ziyaret etti.
Dost ortamında geçen sohbette Umut V. Develi ‘2022 yılı hazırlıklarına ilişkin bilgi notları aktararak aydınların öneri ve düşüncelerini aldı. Develi HASAT çalışmalarını yakından takip ettiğini ve önemsediğini belirterek Kartal’da kültür-sanat alanında aydınlara çok görev düştüğünü ve Kartal için Kartallı aydınlarla birlikte çalışmaya büyük önem verdiklerini belirtti.’
Develi, özellikle kültür-sanat faaliyetlerinin gençlikle buluşturmanın önemi üzerine durdu ve aydınları bu alanda da göreve çağırdı.
Dost sohbetinde kültür-sanat konusu Kartal için ne yapabiliriz kaygısıyla birlikte birçok yönüyle ele alındı ve tartışıldı.
HASAT bünyesinde bulunan yazar-çizer aydınlar ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek; ‘Varlık nedenlerinin halka hizmet olduğu ve bundan dolayı kendileri üzerine düşen hiçbir sorumluluktan kaçınmayacaklarını’ belirttiler.
2 saati aşkın bir süre devam eden sohbet, karşılıklı olarak ziyaret, sohbet ve birlikte çalışma ümidiyle sonlandı.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş