Çarşamba, Haziran 12, 2024
Ana SayfaGENELDevlet Eski Bakanı Adnan Kahveci Anıldı

Devlet Eski Bakanı Adnan Kahveci Anıldı

Devlet Eski Bakanı Adnan Kahveci, Vefatının 29’uncu Yılında Kartal’da Anıldı

 
Kartal Belediyesi, 5 Şubat 1993’te ailesi ile beraber geçirdiği elim bir trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Devlet Eski Bakanı Adnan Kahveci’nin 29’uncu ölüm yıl dönümünde, Kartal Yakacık’ta bulunan kabri başında bir anma töreni gerçekleştirdi.
Kartal Belediyesi ile Trabzon Köprübaşı Kültür ve Yardımlaşma Derneği; görev yaptığı sürece toplumun her kesimi tarafından çok sevilen, zekâsı ve ürettiği yeni fikirlerle de Türk siyasetinin iz bırakan isimlerinden Adnan Kahveci’yi unutmadı.
Devlet Eski Bakanı Adnan Kahveci’nin Kartal Yakacık’taki mezarı başında düzenlenen anma törenine; Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Doğan Subaşı, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, İBB İYİ Parti Grup Başkanvekili İbrahim Özkan, CHP Kartal İlçe Başkanı Efendi Argunşah, İYİ Parti Kartal İlçe Başkanı Dilruba Oğulcuklu, Trabzon Köprübaşı Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Osman Karamehmetoğlu, çok sayıda siyasi parti temsilcisi ve sivil toplum örgütü katıldı.

“Adnan Kahveci İsmini Gelecek Nesillere Aktaracağız”

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal Belediyesi’nin Adnan Kahveci’nin ismini her zaman yaşatacağını kaydederek, şunları söyledi; “Bir 5 Şubat günü daha, merhum bakanımız Adnan Kahveci’nin mezarı başındayız. Devlet adamı dendiğinde akla ilk gelen isimlerden bir tanesi olan, biz Kartallılar’ı gururlandıran ve görev aldığı sürelerde kendi ilçesini unutmamış merhum Adnan Kahveci’yi rahmetle anıyoruz. Kartallılar ’da bıraktığı farklı bir his var. Onu Kartal’ın sokaklarında görebiliyor olmak, kendisine iletilen sorunlarla dertlenebiliyor olması, ayrı bir tez konusu. Bu hepimize örnek olan yaşantının belgeselini, önümüzdeki seneye kadar yetiştirip, gelecek nesillere Adnan Kahveci isminin aktaracağız. Bir kez daha merhum Adnan Kahveci’yi ve ailesini rahmetle anıyorum.”

“Onu Her Zaman Mütevazı Hayatıyla Hatırlayacağız”

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, anma programında yaptığı konuşmada merhum Adnan Kahveci’nin toplumun her kesimi tarafından sevildiğine ve unutulmadığına dikkat çekerek; “Bugün burada çok farklı siyasi partilerden, farklı toplumsal kesimlerden birçok temsilci bulunuyor. Çünkü herkes, rahmetli bakanımızın takipçisi olmak arzusunda. Rahmetli Adnan Kahveci ne bıraktı bizlere? İki kıymetli kavramı emanet etti. Bunlardan biri çok başarılı bir hayatı, çok kıymetli çalışmalarıyla çok rahat bir hayat sürecekken o, ülkesine hizmet etmeyi tercih etti. Memleket için yollara düşmeyi koşturmayı tercih etti. İkinci olarak, vefat ettiğinde kullandığı araca ve yaşama bakın. Onu, her zaman mütevazı hayatıyla hatırlayacağız” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından, merhum Adnan Kahveci’nin ruhuna Kur’an-ı Kerim okunarak dua edildi. Töreninde sonunda tüm katılımcılar, Adnan Kahveci’nin kabrine karanfil bıraktı.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş