Pazartesi, Eylül 25, 2023

Dinozor Müzesi

Maltepe Belediyesi’nin Prof. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde bulunan Dinozor Müzesi, Oyuncak Müzesi ile panoramik manzaraya sahip H. Senih Tongsir Kütüphanesi ve Yalvaç Ural Çocuk Kütüphanesi, yaz tatilinde de ziyaretçilerini bekliyor.

Prof. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde bulunan müzeler, ücretsiz hizmet vermektedir. 2023 yılının ilk sekiz ayında Dinozor Müzesi’ni 11 bin 500 kişi, Yalvaç Ural Çocuk Kütüphanesi’ni 12 bin 700 kişi, H.Senih Tongsir Kütüphanesi’ni ise 14 bin 400 kişi ziyaret etti.

DİNOZOR MAKETLERİ SERGİLENİYOR

Dinozor Müzesi’nde ziyaretçiler, 66 milyon yıl önce soyları tükenen dinozor türleri hakkında bilgi sahibi olup dinozorları yakından tanıyor. Doğal yaşam ortamı tasarımına sahip müzede özel ses ve ışık efektleri ile hareket eden dinozor maketleri bulunuyor. Müzede gerçek dinozor boyutlarında yapılmış bir dinozor iskeleti de yer alıyor.  Oyuncak Müzesi’nde ise karikatürist ve çocuk edebiyatının önemli isimlerinden Yalvaç Ural ile çağdaş Türk kadını Esin Germen Giz’in sergilenmek üzere bağışladığı oyuncak, el işi bebek ve çok çeşitli çocuk oyuncaklarını kapsayan geniş bir koleksiyonu yer alıyor.  Müze her kuşaktan insanı oyuncaklarla keyifli bir zaman yolculuğuna çıkarıyor. Maltepe Belediyesi’nin kütüphaneleri hafta içi 09.00-17.00, müzeleri ise hafta içi ve hafta sonu 09.00-17.00 saatlerinde ziyaret edilebilir.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı