Pazar, Haziran 16, 2024
Ana SayfaPOLİTİKADoğru Parti Genel Başkanı Rifat Serdaroğlu, ATA İttifakı’ndan çekildi: "Bölen olmayacağız!"

Doğru Parti Genel Başkanı Rifat Serdaroğlu, ATA İttifakı’ndan çekildi: “Bölen olmayacağız!”

Doğru Parti Genel Başkanı Rifat Serdaroğlu, İttifak görüşmelerinde bugüne kadar vardan ilkelerin dışında son anda Cumhurbaşkanı adayı olarak Sinan Ogan’ın çıkarılmak istenmesi üzerine görüşmelerimiz bitmiştir.

Doğru Parti Genel Başkanı Rifat Serdaroğlu,” Kuracağımız ittifakın temel amacı; Atatürk ilke ve devrimlerini korumak Anayasanın ilk 6 maddesinin değişmezliği esasında ülkenin bölünmez bütünlüğü ve laiklik konusunu kırmızıçizgimiz olarak ortaya koymaktır. Bu amaçla Zafer Partisi ve Adalet Partisi ile milletvekili seçimi için ittifak kurma konusunda anlaşmaya varılmıştı. Görüşmeler esnasında Cumhurbaşkanı adayı gösterme konusunda mutabakat oluşmamıştı. Doğru parti olarak 3. Bir Cumhurbaşkanı adayı çıkarmanın Cumhur ittifakına hizmet edeceği ve Partimizi bir bölen durumuna düşüreceği inancındayız.

Serdaroğlu, İttifak görüşmelerinde bugüne kadar vardan ilkelerin dışında son anda Cumhurbaşkanı adayı olarak Sinan Ogan’ın çıkarılmak istenmesi üzerine görüşmelerimiz bitmiştir.

Serdaroğlu, “Doğru Parti olarak bu ittifakın içinde olmadığımızı Yüce Türk Milleti’ne duyururuz. Emperyalizm ve neoliberalizm boyunduruğundaki Türkiye’mizde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerini tekrar egemen kılmak, hep birlikte üreten, ürettiğini adil bölüşen kamucu planlı kalkınma anlayışıyla güçlü bir sosyal devlet oluşturmak temel politikamızdır. Doğru Parti kuruluş amacı olan bu politikalar, biç bir dayatmaya boyun eğmeden her zeminde savunmaya, Türk milletine anlatamaya devam edecektir” dedi.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş