Salı, Nisan 23, 2024
Ana SayfaGÜNCELEğitim-Sen bir kez daha, “Öğrencilerimizin siyasal iktidarın seçim çalışmalarının nesnesi olmasına hayır...

Eğitim-Sen bir kez daha, “Öğrencilerimizin siyasal iktidarın seçim çalışmalarının nesnesi olmasına hayır diyoruz.” dedi

Eğitim-Sen 5 İstanbul 5 Nolu Şube 3 gün arayla bir kez daha basın açıklaması yaprak öğrencilere seçim propagandası yapıldığını belirtti; Eğitim-Sen “Öğrencilerimizin siyasal iktidarın seçim çalışmalarının nesnesi olmasına hayır diyoruz.” dedi.
Kartal Meydanında yapılan basın açıklamasını Eğitim-Sen 5 İstanbul 5 Nolu Şube Başkanı Ertuğrul Eroğlu okudu.

Yüksel Fırat/Kartal

Eroğlu, Geçen hafta Cuma günü Maltepe ilçesinde; Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden onaylı ücretsiz tiyatro etkinliği adı altında, her okuldan 70-80 öğrenci toplanarak TÜGVA’nın tiyatro etkinliğine götürülmüş, öğrenciler tiyatro seyrederken “bir büyüğümüz” var diyerek, AKP Maltepe Belediye başkan adayı Kadem Ekşi sahneye çıkarılmıştır. ‘Ücretsiz tiyatro seyretmeye gelen öğrencilere’ hitap etmiştir.

AKP’nin Maltepe Belediye başkan adayı Kadem Ekşi, öğrencilerimiz tiyatrodan çıkarken kendi projelerini tanıttığı kitapçığı ücretsiz şekilde öğrencilerimize dağıtmıştır.

Bugün Maltepe İlçesindeki 12 liseye gelen yazıda 11 ve 12. Sınıf öğrencilerinden 75’er öğrenci belirlenerek yarın yani çarşamba günü yapılacak tiyatroya TÜGVA’nın araçlarıyla götürüleceği belirtilmektedir.

Bir kez daha Kartal Meydanından sesleniyoruz.

Eğitim Sen olarak öğrencilerimizin siyasal iktidarın seçim çalışmalarının nesnesi olmasına hayır diyoruz.

Maltepe ilçemizde yaşanan bu olayın münferit bir olay olmadığını ve ülkemizin genelinde yaşandığını biliyoruz. Bu ve bu gibi olayların takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz” dedi.

“TARİKATLARA VE CEMAATLERE OKULLARDA YER YOKTUR”

Eroğlu açıklamasının devamında; “Maltepe’de yaşanan bu olayın münferit bir olay olmadığını belirten Eroğlu, “Okullarımız bilim yuvasıdır. Tarikatlara ve cemaatlere okullarda yer yoktur. Bu nedenle Eğitim Sen olarak biz MEB’in Tarikat ve cemaatlerle imzaladığı tüm protokollerin iptal edilmesini istiyoruz. Öğrencilerimizin laik, bilimsel ve nitelikli eğitim almaları için üzerlerine düşen görevleri yapmayanların, öğrencilerimizi iktidarın seçim çalışmalarında kullanılmalarına Eğitim Sen olarak asla izin vermeyeceğiz.” dedi.

“YETKİLİLERİ GÖREVLERİNİ YAPMAYA DAVET EDİYORUZ”

Eroğlu Milli eğitim Bakanlığına seslenerek. “MEB öğrencilerimiz için bir şey yapmak istiyorsa; öncelikli olarak yaşanan derin yoksulluktan etkilenerek, okula aç gelip aç giden öğrencilerimize bir öğün ücretsiz sıcak yemek ve su vermelidir.

MEB bir şey yapak istiyorsa öncelikle MESEM’lerde çocuklarımızın ölümlerini durdurmalıdır.

MEB bir şey yapmak istiyorsa yükseköğretim kurumları sınav ücretini kaldırmalıdır.

Bir kez daha buradan Eğitim Sen olarak, yetkilileri görevlerini yapmaya davet
ediyoruz.”

Eroğlu konuşmasını; Eğitim Sen olarak öğrencilerimizin iktidarın siyasal-ideolojik hedefleri
doğrultusunda okul içinde ve dışında gerçekleştireceği bu tür uygulamaları, velilerimizle birlikte takip edeceğimizi, iktidarın seçim çalışmalarında öğrencilerimizi kullanılmasına izin vermeyeceğimizi kamuoyuyla paylaşmak isteriz.” diyerek tamamladı.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı