Salı, Nisan 23, 2024
Ana SayfaGÜNCELBalyalı, özgüvenle öğretmenler karşısına çıkıp eğitime dönük programını sundu

Balyalı, özgüvenle öğretmenler karşısına çıkıp eğitime dönük programını sundu

CHP Pendik Belediye Başkanı adayı Süleyman Tarık Balyalı, emekli öğretmenlerin organize ettiği emekli öğretmenler kahvaltı programında öğretmenlerle buluştu. Balyalı kendi öğretmenlerinin de bulunduğu etkinlikte öğretmenleri karşısına özgüvenle çıkıp eğitime dönük proje ve programını sundu. Öğretmenlerin büyük bir dikkatte dinleyip alkışları ile tam destek verdikleri Balyalı, “Sizden aldığım eğitim ve terbiye ile hayatımı şekillendirdim” dedi.

Yüksel Fırat/Pendik

Kahvaltı ile ağırlanan misafirlere açılış konuşması olarak emekli öğretmen Turgut Ünlü ve CHP Pendik İlçe Başkanı Niyazi Güner’in selamlamalarının ardından masalarında tek tek tokalaşıp hal hatır ettiği öğretmenlere Balyalı, bu kez kürsüde seslendi.

“DEVLET OKULLARININ, TAMİR, BAKIM ONARIM VE TEMİZLİK MASRAFLARINI PENDİK BELEDİYESİ OLARAK BİZ KARŞILAYACAĞIZ”

Balyalı okullar için belediyeye yeni bir görev tanımı getirip sorumluluk aldı; “Pendik’teki bütün devlet okullarının (ilk orta lise imam hatip) tamir bakım onarım ve temizlik masraflarını Pendik Belediyesi olarak biz karşılayacağız. Halkın vergileriyle oluşan belediye bütçesini halkımızın çocuklarının gittiği okullara harcayacağız.” dedi.

Tüm proje ve programlarını halkın sorun ve talepleri üzerinden şekillendiren CHP Pendik Belediye Başkanı adayı Süleyman Tarık Balyalı, okulların içinde bulunduğu surumu şöyle anlatı: “Okullarımızın ciddi bakım onarım sorunları var. Temizlik sorunları var. Buna katkı sunması gerekenler gözlerini kapatmışlar; okullarımıza devlet okullarımıza çivi bile çakmıyorlar” diyerek eleştirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) olarak ve meclis üyesi olarak özel bir çaba gösterdiklerin belirten Balyalı “Benim mezun olduğum okullar başta olmak üzere 30’dan fazla devlet okulunun ağır bakımını Ekrem Başkanımızın desteğiyle birlikte yaptık.  Okulların dış cephe boyalarından tuvaletlerine, kapılarından sınıf boyalarına

Bahçelerinden, hobi bahçelerine kadar her noktada okullarımızın eksiklerini kapatmaya çalıştık. Bu bizim görevimiz görevimizi yerine getirdik. Ama Pendik’te öyle bir noktadayız ki neredeyse birtakım tamir bakım işleri için talep gelmeyen bir tane okul yok” dedi.

“PENDİK’TE NÜFUS HIZLA ARTIYOR AMA YENİ OKUL YAPILMIYOR”

Balyalı devamında son beş sene içerisinde nerdeye hiç okul yapılmadığına dikkat çekerek;” Okul mevcudu sayısında da ne yazık ki beklenen artış yok. Pendik’te nüfus hızla artıyor ama yeni okul yapılmıyor. 10 sene önce nüfus 500.000 Bugün 750.000 10 sene sonra 1 milyon olacak ama son 5 sene içerisinde neredeyse hiç okul yapılmadı.” dedi.

MEMURLAR LOKALİ VE KIZILAY KAMPI

Tüm memurları kapsayacak biçimde büyük bir memurlar lokali kuracaklarını söyleyen Balyalı, “Bu lokale herkes girecek ama enflasyon girmeyecek” dedi.

Balyalı ilk yapacağı işlerden birinin de Kızılay ile bir protokol yaparak Kızılay Kampı’nın 65 yaş üstü büyüklerin ve Pendik halkının hizmetine açmak olduğunu söyledi.

HER MAHALLEYE KREŞ

En temel sorunlardan kreş sorununa da dikkat çeken Balyalı, Kartal ve Maltepe Belediyesi’nin 14 kreş yaptığını ve Pendik Belediyesi’nin yaptığı kreş sayısının 0 olduğunu belirti. İBB olarak 4 kreş açtıklarını ve 4 kreşin inşaatının devam ettiğini söyleyen Balyalı, her mahalleye kreş yapacaklarını söyledi.

CHP Pendik Belediye Başkanı adayı Süleyman Tarık Balyalı, “Kreşten liseye kadar çocuklarımızın güven içinde ailelerin huzur içinde bir eğitim hayatı sürdürmesini istiyorum” diyerek durumu özetledi.

“GENÇSEL DÖNÜŞÜM MERKEZİ”

Balyalı son olarak eski Pendik Belediye Binası’nın yerine kurulacak “Gençsel Dönüşüm Merkezi” ile Pendikli gençlerin her saate keyif alacağı canlı ve dinamik bir ilçe haline getireceği” belirtti.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı