Salı, Nisan 23, 2024
Ana SayfaGÜNCELSaadet Partisi Kartal Belediye Başkan adayı Murat Çeker; Projelerini sundu

Saadet Partisi Kartal Belediye Başkan adayı Murat Çeker; Projelerini sundu

“Daha İyi Bir Yaşam Senin Hakkın” sloganı ile yola çıkan Saadet Partisi (SP)’nin Kartal Belediye Başkan adayı Murat Çeker Soğanlık Kültür Merkezi’nde projelerini sundu.

Murat Çeker, “Gün geçtikçe ağır bedeller ödediğimiz bir ortamda 31 Mart yerel seçimlerine giriyoruz. Bizler Saadet Partisi olarak milletimizin önüne en iyi seçeneği sunmak için bu seçimde vatandaşlarımızın huzuruna çıkıyoruz.” dediği etkinlik; İBB Başkan Adayı Birol Aydın, Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı Şinasi Başaran, Yönetim Kurulu Üyesi Adem Boz, AGD Kartal Başkanı Coşkun Odabaşı, Tuzla İlçe Başkanı Resul Kılıç, Tuzla Meclis Üyesi Adayı Servet Yortu, Saadet Partisi İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Sakıloğlu, Gelecek Partisi Kurucu İlçe Başkanı Egemen Ünek, Gelecek Partisi İl Başkan Yardımcısı Murat Açıkgöz, Adalar Başkan Adayı Ergin Fettahoğlu, AGD İl Başkan Yardımcısı İshak Bilmiş, Gümüşpınar Mahalle Muhtarı Mithat Gürsel, Yalı Mahalle Muhtarı İsa Durmuş, muhtarlar, teşkilat mensupları ve vatandaşların katılımı ile gerçekleşti.

Murat Çeker, belediyecilik anlayışını; “Daha iyi bir yaşam senin hakkın ve bizler bu hakkı sana iade etmek için var gücümüzde çalışacağız. Size menfaatçi kayırmacılığın, israfın, savurganlığın, yozlaşmanın hesaplaşmanın aksine daha iyi bir yönetim anlayışı, Milli Görüş belediyeciliği ve Saadet kadrolarını teklif ediyoruz” diyerek tanımladı.

Katılımcılık anlayışını öne çıkaran Çeker, “Belediyemizi sadece hizmet yöneten bir kurum olmaktan çıkarıp hemşehrilerimizin aktif katılımlarıyla şekillenen ve ihtiyaçlarına öncelik veren, refahlarını artıran ve nihayetinde haklıya hakkını hakkıyla veren dinamik bir yapı haline getireceğiz. Birlikte düşünecek, birlikte yürüyecek, birlikte yöneteceğiz. Yani artık öze dönme vaktidir.” dedi.

Ana başlıklarla Saadet Partisi Kartal projeleri:

“Yandaş keyfini değil, halkımızın ihtiyacını düşüneceğiz. İnsanımıza, toplumumuza ve şehirlerimize karşı her zaman merhametli ve adil olacağız. Kendimiz için istemediğimizi başkası için asla istemeyeceği bir Saadet Partili Belediye olarak, şeffaf ve katılımcı belediyecilik anlayışımızla yerel yönetimlerde demokratik yönetimi güçlendireceğiz. Hakka hesap verme bilinciyle önce halkımıza hesap verecek, açık olacağız.

Online platformlar ve katılımcı bütçe uygulamaları ile vatandaşların belediye işlerine erişimini kolaylaştıracağız. Mahalle meclisleri ve muhtarlarla işbirliği yaparak karar alma süreçlerine vatandaşlarımızın katılımını sağlayacağız. İhale süreçlerinin şeffaflığını ve Belediye Meclis toplantılarının erişebilirliğini sağlayacak geri bildirim kanalları oluşturarak vatandaşların seslerini duyacağız.

Her adım açık ve net olacak, halkımızın katılımıyla şekillenen bir yönetim anlayışını benimseyeceğiz. Teknoloji ve inovasyon alanında bilgi ve iletişim teknolojilerinin etkin kullanımına öncelik vereceğiz. Akıllı şehir çözümlerini hayata geçirecek, girişimcilik ile yenilikçi projeleri destekleyeceğiz. Altyapı ve çevre sorunlarına karşı yenilikçi ve sürdürülebilir çözümler sunacağız. Yeşil alanların korunmasına ve sürdürülebilir altyapı yatırımlarına kadar geniş bir yelpazede projeler geliştireceğiz.

Yerel üretimi destekleyerek ve yeşil bina standartlarını uygulayarak Kartal’ı daha yaşanabilir, sağlıklı ve verimli hale getireceğiz. İlçemizi birlikte nefes alıp onunla vereceğiz. Rantçı değil, toplumun çıkarlarını önceleyen bir kentsel dönüşüm ile Kartal’ı geleceğe hazırlayarak sağlıklı ve güvenli bir yapılaşma oluşturacağız.

Sadece bizim zamanımızı değil, bizden sonrakileri de düşüneceğiz. Sosyal politikalarımızı vatandaşların ihtiyaçlarına göre şekillendirerek, herkes için adil, kapsayıcı ve onurlu bir yaşamı destekleyeceğiz. Düzelen her bir eşitsizlik bizim onurumuz, ödülümüz olacak.
Yerel ekonomik kalkınma ve istihdam projelerini çözmeyi hedefliyoruz. Yerel işletmelere ve genç girişimcilere destek sağlayacak, mesleki eğitim merkezleri açacak ve yerel tarımı güçlendireceğiz. Kadın girişimcileri için özel programlar sunarak Kartal’ın ekonomik kalkınmasını ve istihdam alanlarını artıracağız.

Her yere yakın kılacak, her uzağı yakına taşıyacağız. Çevre ve yeşil alan sorunlarını çözmek için yoğun bir çaba sarf edeceğiz. Hem çevreyi koruyacak, hem de ilçemizin yaşam kalitesini yükselteceğiz.

Mahalle spor tesisleri inşa ederek, spor alanlarına şerize uygun spor programları sunacağız. Çocuklar için oyun ve spor alanları açacak, yeşil alan ve park sayısını artırarak hemşehrilerimizin rekreasyonel aktivitelerine daha fazla alan sağlayacağız. Mahalle spor turnuvalarını düzenleyerek, Kartal’ı gençlerden oluşan, mutlu bir Kartal haline getireceğiz.
Kapsamlı eğitim programları sunarak gençlerin ve çocukların sanatla buluşmasını sağlayacağız. Yerel sanatçıları ve sanat projelerini destekleyerek sanatı teşvik edeceğiz. Okuyarak, kitaplarla iç huzur ve imarını belediyenin gizli gündemi olmaktan çıkaracağız.
Emanet kutsaldır, emanete ihanet edilmez. Halka hizmet etmek, hakkı hizmetle eşdeğerdir. İnsanı yaşatacağız ki devlet yaşasın.”

Balıkçılar Çarşısı’nın Görünüm ve Kalitesinin İyileştirilmesi

İhtiyaç Sahibi Ailelere Yardım Hizmetleri ve Yardım Fonları Oluşturulması

İlçe Genelinde Parsel Birleştirme İle Emsal Artışı Sağlanması

Okulların Fiziki ve Görsel İhtiyaçlarının Karşılanması ve Yeni Okulların Açılması

Kartal’a Yeni ve Büyük Kütüphane Kazandırılması

Evde Sağlık Hizmetlerinin Nitelikli Hale Getirilmesi ve Hasta Yakınları İçin Misafirhane İnşası

Kartal Spor Kulübü Stadı’nın Yeniden İnşa Edilmesi ve Spor Altyapısının Güçlendirilmesi

Tanzim Satış Noktaları Kurulması ve Halkın Uygun Fiyatlarla Market İhtiyaçlarının Karşılanması

Genç Çiftlere Çeyiz Desteği Sağlanması ve Evliliklerine Destek Verilmesi

Yeni Çarşı ve Meydanların Oluşturulması ve Pazaryerleri ile Tarım Pazarlarının Yaygınlaştırılması

 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı