Pazar, Haziran 23, 2024
Ana SayfaEMEKEğitim Sen:"ARTIK YETER!GEÇİNEMİYORUZ!" DEDİ

Eğitim Sen:”ARTIK YETER!GEÇİNEMİYORUZ!” DEDİ

Kartal’da Eğitim Sen İstanbul 5 Nolu Şube ARTIK YETER!GEÇİNEMİYORUZ! diyerek basın açıklaması yaptı.

 
Eğitim Sen İstanbul 5 Nolu Şube sendika binası önünden Kartal Meydana yürüyerek gelerek yaptığı basın açıklamasında  “Ülke tarihimizin en derin ekonomik krizlerinden birini yaşıyoruz. Gıda ürünlerinden doğalgaza, akaryakıttan elektriğe kadar tüm ürün ve hizmetlere yapılan zamlar nedeniyle emeği ile geçinen bizlerin hayatı sürdürülemez hale gelmiştir” dedi.
Eğitim Sen İstanbul 5 Nolu Şube yöneticisi Nesrin Gülbahar’ın açılış konuşmasının ardınan Şube Başkanı Özet Tuncer basın açıklamasını okudu.
Tuncer yapılan zamlara dikkat çekerek; “Daha yılın ilk günlerinde yapılan zamlar ve vergi oranlarındaki artışlar nedeniyle, maaşlarımıza yapılan göstermelik artışlar cebimize girmeden buharlaşmıştır. Temel tüketim maddeleri ve hizmetlerinin fiyatlarında bir yıl içerisinde %100 ü geçen bir artış yaşanırken Ocak ayında, özellikle elektrik, doğalgaz, akaryakıt gibi enerji ürünlerine yapılan zamlar akıl ve vicdanla açıklanacak gibi değildir.  Bu zamlar, kötü ekonomi yönetiminin olduğu kadar; iktidarların halka ait olan kaynakları sermayeye  aktarma  aracı olan özelleştirmelerin de bir sonucudur.”
Eğitim Sen İstanbul 5 Nolu Şube Başkanı Özet Tuncer, “Enflasyonun artışının devam edeceği yönündedir.  Bu durumda her geçen ay reel ücretlerimiz bir önceki yılın aynı ayında aldığımız ücretin biraz daha altına inecek, maaşlarımız yaz günü güneşte kalan buz gibi eriyecektir” diyerek taleplerini şöyle sıraladı;

Eğitim Sen İstanbul 5 Nolu Şube olarak,

📍Tüm Tüketim Maddelerine Gelen Zamlar Geri Alınsın!

📍Tüm Enerji Üretim ve Dağıtım Şirketleri Kamulaştırılsın!

📍Ulaşım, Su Gibi Temel Kamu Hizmetleri Üzerindeki Ağır Maliyetleri Oluşturan Elektrik ve Akaryakıttan Alınan ÖTV ve KDV Sıfırlansın!

📍Temel Tüketim Maddelerindeki KDV Tamamen Kaldırılsın!

📍Eğitim Emekçileri Açısından Hükmünü Yitiren TİS İptal Edilsin, Tüm Kamu Emekçilerinin Talepleri doğrultusunda Yeniden İmzalansın!

📍Yaşadığımız “Gerçek” Enflasyon Oranında Enflasyon Farkları 3 Ayda Bir Maaşlarımıza Yansıtılsın!

📍3600 Ek gösterge Ayrımsız Tüm Kamu Emekçilerine Verilsin!

Tuncer konuşmasını; “Bizler eğitim emekçileri- öğretmenler olarak “mutsuz bir halkın mutlu öğretmenleri” olmayacağız! Bu nedenle mücadelemiz yalnızca ekonomik-özlük haklarımız için değil; üretenlerin yöneten olduğu, eşit, özgür, demokratik, barış içinde ve tam bağımsız bir Türkiye içindir. Tüm halkımızı bu mücadeleye omuz vermeye yan yana gelmeye davet ediyoruz” diyerek tamamladı ve basın açıklaması sonlandı.

 
 
 

  

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş