Cumartesi, Mayıs 18, 2024
Ana SayfaGÜNCELEğitimciler bu kez, Zümrütevler İlkokulu'ndaki saldırıyı protesto ettiler

Eğitimciler bu kez, Zümrütevler İlkokulu’ndaki saldırıyı protesto ettiler

Maltepe Zümrütevler İlkokulu Müdürü Mustafa Karagül, Müdür Yardımcısı Emine Batar bir öğrenci velisi tarafından saldırıya uğraması Eğitim-Bir-Sen tarafından okul önünde yapılan basın açıklaması ile protesto edildi.

Eğitim-Bir-Sen “Tam da eğitim çalışanlarının son dönemde artan şiddet olaylarını protesto etmek amacıyla iş bıraktığı, eylem ve yürüyüşler yaptığı süreçte böylesine elim bir hadisenin yaşanmış olması oldukça üzüntü vericidir.”

Eğitim-Bir-Sen İstanbul 4’Nolu Şube Başkanı Bilal Duran, “Arkadaşlarımız gözü dönmüş veli ve ailesi tarafından darp edildi. Arkadaşlarımız eğer girdikleri idari odanın kilidini kapatamamış olsalardı, maalesef bugün basın açıklaması değil taziye ziyareti yapıyor olacaktık.” diyerek olayın boyutunu açıkladı.

Eğitim-Bir-Sen İstanbul 4’Nolu Şube’nin gerçekleştirdiği basın açıklamasına, Eğitim-Bir-Sen İstanbul 4’Nolu Şube Başkanı Bilal Duran, İstanbul Eğitim-Bir-Sen şube başkanları; 2 Nolu Şube Başkanı Mahmut Akay, 3 Nolu Şube Başkanı Erol Ermiş, 5 Nolu Şube Başkanı Yusuf Sabaz ve 6 Nolu Şube Başkanı İdris Şekerci, çok sayıda eğitim yöneticisi, öğretmen ve veli katıldı. Basın açıklamasının ardından Eğitim-Bir-Sen Genel Sekreteri Talat Yavuz geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

TAŞ VE SANDELYE İLE SALDIRI

Eğitim-Bir-Sen İstanbul 4’Nolu Şube Başkanı Bilal Duran’nın gerçekleştirdiği basın açıklamasından; Duran, “Olay akşamı kamera kayıtlarını adeta kanımız donarak izledik. Çocuğunun eve gelmemesini bahane eden gözü dönmüş vandal, önce arkadaşlarımıza sözel şiddet uyguluyor, akabinde hızını alamayarak kendilerine korumak amacıyla müdür odasına giren arkadaşlarımızın bulunduğu odanın kapısını kırmak için taş ve sandalye ile saldırıyor.

Bunda da muvaffak olamayınca kapıyı tekmeleyerek kırmaya çalışmış ama kapının açılmaması büyük bir facianın önüne geçmiştir. Kapıyı kıramayacağını anlayan veli ve eşi bu defa okulun güvenlik görevlisine saldırmaya başlamış, bütün bu yaşananlarla birlikte aklı sıra delilleri yok etmek için de kamerayı kırma teşebbüsünde bulunmuştur.” diyerek olayı anlattı.

“OLAYIN FAİLİ MAALESEF ERTESİ SABAH SALIVERİLMİŞTİR”

Olayın failinin serbest bırakıldığına dikkat çeken Duran, “Olay yerine hızlıca intikal eden polis ekipleri olaya müdahale edip vandallığa kalkışan ilgili şahsı gözaltına alarak karakola götürmüşlerdir. Olayın faili o akşam gözaltına alınmış, ama maalesef maalesef ertesi sabah salıverilmiştir.” dedi.

“EYLEMLER SÜRECİNDE OLMASI AYRICA ÜZÜNTÜ VERİCİDİR”

Bilal Duran, eğitimcilerin artan şiddete karşı iş bıraktığı eylem yaptığı bir süreçte gerçekleşmiş olmasına dikkat çekerek; “Tam da eğitim çalışanlarının son dönemde artan şiddet olaylarını protesto etmek amacıyla iş bıraktığı, eylem ve yürüyüşler yaptığı süreçte böylesine elim bir hadisenin yaşanmış olması oldukça üzüntü vericidir. Bu vandallığı şiddetli şekilde kınıyor, en ağır şekilde cezalandırılmasını talep ediyoruz.” dedi.

“TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSLİ’Nİ GÖREVE ÇAĞRIYORUZ”

“Eğitimci arkadaşlarımızın yanındayız” diyen Duran Türkiye Büyük Millet Meclisli’ni göreve çağırdı. Duran, eğitimcilere şiddet uygulayan kişilerle ilgili ağır cezai yaptırımlar için “Türkiye Büyük Millet Meclisli’ni göreve davet ediyor, ve buradan hep birlikte çağrıda bulunuyoruz.” diyerek basın açıklamasını tamamladı.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı