Çarşamba, Haziran 12, 2024
Ana SayfaGENELEkrem İmamoğlu yüz binlere seslendi

Ekrem İmamoğlu yüz binlere seslendi


Kartal’ın Sesi- İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Maltepe’de düzenlediği “İstanbul’a Yeni Bir Başlangıç” mitingine yüz binlerce İstanbullu katıldı.

Maltepe’deki miting alanına çıkan yollar sabah saatlerinden itibaren kapatıldı, polis ekipleri geniş güvenlik önlemleri aldı. Miting alanına girmek isteyen yurttaşlar 3 farklı arama noktası ve son olarak X-Ray’den geçerek miting alanına alındı.

Kartal’ın Sesi-İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılımıyla Maltepe’de “Yeni Bir Başlangıç” mitingine yüz binlerce İstanbul’u katıldı. Ekrem İmamoğlu, saat 15.00’te kürsüye çıkarak yüz binlerce İstanbulluya hitap etti. İmamoğlu konuşmasına “Sevgili İstanbullular, hanımefendiler, beyefendiler, sevgili gençler çocuklar, bebekler, dünyanın en güzel şehrinin çok değerli sakinleri, bu şehrin güzelliklerini yaşamaya, bu şehrin nimetlerinden yararlanmaya en çok hakkı olanlar, İstanbul’un gerçek sahipleri, benim güzel hemşerilerim hepiniz hoşgeldiniz” selamıyla başladı.

İmamoğlu, “31 Mart, yeni siyaset anlayışının halkta nasıl bir karşılığı olduğunu gösteriyor. Ben bu anlayıştan ayrılmadan siyaset yapmaya devam edeceğim” dedi. “Kişilere, partilere, derneklere, cemaatlere hizmet dönemi bitti” vurgusunu yineleyen İmamoğlu, “yeni nesil” başlığı altında maddelerle açıkladığı yerel yönetim anlayışını “Yeni nesil siyaset, belediyecilik, yerel demokrasi, toplumsal birlik, yurttaşlık” ifadeleriyle tanımladı.

“SİYASET SEVGİ, SAYGI İÇERİSİNDE YAPILMALIDIR”

İmamoğlu’nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

“Rakibinize oy veren milyonlara hakaret etmek siyasi matematik hesaplarına göre size seçimi kazandırabilir. Ama öyle kazanılmış bir seçimi yalnız siz kazanmış olurusuz. O seçimden asla millet kazançlı çıkmaz.

Siyaset her koşulda sevgi, saygı, centilmenlik içerisinde yapılmalıdır. Bu centilmenlikten asla vazgeçmeyeceğiz.

Siyasetin temel amacı insanların mutluluğudur. Özellikle de şu güzel çocuklarımızın mutluluğudur. Siyaseti öncelikle bu sorumlulukla ele almalıyız.

Herkesin dünya görüşü, değerleri, inançları farklı olabilir. Bunları çatıştırmanın adı siyaset değildir. Siyaset her şeyden çok çözüm üretme işidir.

“31 MART YENİ SİYASET ANLAYIŞININ HALKTA NASIL BİR KARŞILIĞI OLDUĞUNU GÖSTERİYOR”

31 Mart, yeni siyaset anlayışının halkta nasıl bir karşılığı olduğunu gösteriyor. Ben bu anlayıştan ayrılmadan siyaset yapmaya devam edeceğim.

Biz milletçe bir demokrasi sınavından hep birlikte geçtiğimizi düşünüyorum. Milletimiz bu demokrasi sınavını sükunetle, hassasiyetle, başarıyla geçmiştir.

Dini ve milli bayramlarımızın tümünde ulaşım ücretsiz olacak. buradan da bu müjdeyi ilk defa veriyorum.

31 Mart seçimlerinden itibaren yaşanmış ve hâlâ da gelişmekte olan bir sürü olay var. Ama milletimiz bu seçimden başarıyla çıkmıştır.

İmamoğlu, yaptıkları ‘Yeni başlangıçla’ birlikte İstanbul’a şu beş anlayışın hakim olacağını söyledi:

Yeni nesil siyaset

Yeni nesil belediyecilik

Yeni nesil yerel demokrasi

Yeni nesil toplumsal birlik

Yeni nesil yurttaşlık.”

Kimse unutmasın. Bu ülkede millet ne derse o olur. Millet ne derse o olur. Bizim aldığımız terbiye budur. Bu vesileyle Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız kutlu olsun. Ne demiş Atamız ‘Egemenlik kayıtsız kartsız milletindir.’

“GAYRİİNSANİ PROJELER DEĞİL REFAHA ODAKLANACAĞIM”

Kendisi için iyi olan bir anlayışı millete dayatan biri asla olmayacağım. Hak, hukuk, adalet olmazsa bir insan yaşayamaz. Bu şehirde ben yaptım bitti anlayışı bitti. Bu şehirde yeniden akıl, mantık, bilim, sanat yükselecek. Bu şehirde eğitim, ekonomi ve teknoloji yükselecek. Büyük bütçeli gayriinsani projelere değil insanların refahına odaklanacağım.  Bu şehirde uymak zorunda olunan kurallara hep birlikte karar vereceğiz, kimseyi dışlamadan. Yeşili yok eden, insan sağlığını hiçe sayan uygulamalara son vereceğiz.

Milletin tek bir kuruşunu bile israf etmeden, hesapsızca harcamadan, yandaşa peşkeş çekmeden hassasiyetle harcayacağız. Kimsesizlerin kimsesi olacağım. Söz veriyorum.

Bu şehirde asla veren el alan eli bilmeyecek. Hassas olacağız.

Bu şehirde herkes birinci sınıf vatandaş olacak. Etnik ayrımcılık olmayacak. Türk’ü, Kürt’ü, Laz’ı, Çerkes’i, Yahudi’si, Ermeni’si. Bu şehirde herkes İstanbullu. Cami bizim, cemevi bizim. Sinagog, havra bir. Azınlık yok.

Bu şehrin her yeri eşit olacak. Çocuklarımızın eşit ve adil fırsatlarla hayata başlamasına fırsat tanıyacağız. Artık kaymak tabakası yok.

İstanbul’da güçlü bir toplumsal birlik beraberlik duygusu hakim olacak. Gelir farklılıklarının yarattığı büyük uçurumlar kamu iradesiyle kapanacak göreceksiniz. Kimse İstanbul’un güzelliklerinden, nimetlerinden yoksun bırakıldığı duygusuna kapılmayacak.

Eşitliğin, özgürlüğün, demokrasinin hep birlikte tadına varacağız.

Bana, kişilere, partilere, derneklere, cemaatlere hizmet, öyle şey yok. Yok kardeşim. Buna izin vermeyeceğiz. Hizmet edecekleri 16 milyon İstanbulludur.

Geçiş süreçleri zaman alır. Bana ve ekibime süre tanıyın. Hep birlikte başaracağız.”

İMAMOĞLU’DAN KILIÇDAROĞLU MESAJI

Kemal Kılıçdaroğlu’nun uğradığı saldırıya değinen İmamoğlu, “Kendisi çok iyi. Güler yüzlü bir şekilde sizleri sevgiyle, saygıyla selamladı. Orada bu hareketi yapanlar, vatandaşlarımız değil talimat almış kişilerdir. Benim vatandaşım böyle bir şey yapmaz. Görüşü ne olursa olsun yapmaz. Göreceksiniz bu sefer sevgi kazanacak, saygı kazanacak. Hep birlikte olursak, sırt sırta verirsek çok iddialıyız. Yurtta sulh, cihanda sulh prensibiyle çok iddialıyız. İstanbul’da barış iddiası, yakın coğrafyamıza, Avrupa’ya en etkili mesajdır.”

 

 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş