Cuma, Aralık 1, 2023
Ana SayfaGÜNCELEMEK PARTİSİ KARTAL İLÇE ÖRGÜTÜ 9. OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI

EMEK PARTİSİ KARTAL İLÇE ÖRGÜTÜ 9. OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI

Emek Partisi Kartal İlçe Örgütü 9. Olağan Kongrede İlçe Başkanı Hülya Özdemir Özsarıkamış güven tazeledi.

 
Covid 19 salgının nedeniyle parti üyelerinin katılımıyla parti binasında gerçekleşen kongrede yönetim kurulu bir önceki kongreden bu yana sürdürülen faaliyet ve mali durumu kongre üyelerine sunarak aklandı.
Emek Partisi Kartal İlçe Başkanı Hülya Özdemir Özsarıkamış’ın başkanlığında oluşturulan yeni yönetim kurulu kongreye katılan tüm üyelerin oyunu alarak göreve başladı.
Hülya Özdemir Özsarıkamış kongreye sunduğu çalışma raporunda; “8. Genel Konferansımızı-Kongremizi gerçekleştirdiğimiz 2017 Ekim’inden bu yana yaklaşık üç yıllık bir süre geçti. Yaşadığımız çağın başlıca çelişkileri gerek dünya gerekse Türkiye’de, bu üç yıl boyunca derinleşerek ve keskinleşerek sürdü. Bu yılın başından itibaren bütün dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınıyla birlikte bu durum daha da yoğunluk kazandı.
Geride bıraktığımız üç yıl içerisinde ve özelliklede koronavirüs salgını sürecinde yaşanan ekonomik, sosyal ve siyasal gelişmeler hem emek ile sermaye arasında hem sömürülen ve ezilen halklarla emperyalistler arasında hem de emperyalistler ve işbirlikçi egemen sınıfların kendi aralarında yaşanan çelişki ve çatışmaları hızlandırıcı bir rol oynadı. Bu durum çağımızın başlıca çelişki ve çatışmalarını dünya genelinde ve tek tek ülkelerde daha da görünür hale getirdi. Gelinen yerde bütün dünya ülkelerinde işsizlik arttı, yeni hak gaspları için yeni saldırılar gündeme geldi, çalışma ve yaşam koşulları daha da ağırlaştı, sömürü yoğunlaştı, pazar ve nüfuz alanları elde etme ve yeniden paylaşma mücadeleleri keskinleşti.
Dünyada ve Türkiye’de güncel durum ve yakın geleceğe dair somut bütün veriler, emperyalist kapitalizmin egemenliğinin insanlığı ve bütün bir doğayı ağır bir yıkımla tehdit etmeye devam edeceğini gösteriyor. Kapitalist devlet ve hükümetlerin, önümüzdeki aylarda da devam edeceği öngörülen virüs salgını karşısındaki tutumları da bu gerçeği bir kez daha teyit ediyor.
Elbette başta dünya işçi sınıfı olmak üzere sömürülen ve ezilen halk yığınlarının mücadelesi bu gidişatı durduramadığı koşullarda…
Bu gidişatı durdurmak için geçen bu üç yıllık süre içinde Kartal’da işçiler ve emekçiler içinde yoğun çaba harcadık. Bu süre zarfında işçi ve emekçiler kendi pratiklerinden öğrenerek önemli deneyimler biriktirdiler” dedi.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı