Çarşamba, Haziran 29, 2022
Ana SayfaEMEKEmek Partisi Kartal'da 1 Mayıs Çağrısı Yaptı

Emek Partisi Kartal’da 1 Mayıs Çağrısı Yaptı

Emek Partisi Kartal İlçe Örgütü Kartal’da dağıttığı bildiri ile “Güvenceli İş, İnsanca Yaşam Hak ve Özgürlükler İçin Haydi 1 Mayıs’a” çağrısı yaptı.


Emek Partisi işçilerin ve emekçilerin partisi olarak her yıl olduğu gibi bu yılda 1 Mayıs çalışmalarına Nisan Ayının başlarında başladı. Başta fabrikalar ve işyerlerinde başlattığı 1 Mayıs çalışmasını bugün Kartal Ankara Caddesinde sürdürdü.
1 Mayıs Marşı eşliğinde dağıttıkları bildiride  “Güvenceli İş, İnsanca Yaşam Hak ve Özgürlükler İçin” mücadele çağrısı yaptı.

Gazetemize konuşan Emek Partisi Kartal İlçe Başkanı Hülya Özdemir Özsarıkamış;
İnsanca yaşam hak ve özgürlükler için şiarıyla başlattığımız 1 Mayıs çalışmalarımıza Emek Partisi Kartal İlçe Örgütü olarak devam ediyoruz. 2020-2021 yıllarında pandemi ile birlikte işçi ve emekçilerin yükü giderek arttı. Biz işçi ve emekçilere düşen işsizlik ve yoksulluk ve yoksunluk oldu. Bu nedenledir ki. 2021 1 Mayısı’ını haklarımız savunmak ve insanca yaşamak için birlikteliğimizi güçlendirmek için kullanmamız gerekiyor.
Emek Partisi olarak tüm İstanbullu emekçilere çağrımızdır; 1 Mayıs’ı hep birlikte örgütleyelim. 1 Mayıs’ı Güvenceli İş, İnsanca Yaşam Hak ve Özgürlükler için haydi 1 Mayıs’a” diyerek çağrı yaptı.

Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar