Pazartesi, Mart 4, 2024
Ana SayfaGENELEmek Partisi'nden Mata işçilerine dayanışma ziyareti

Emek Partisi’nden Mata işçilerine dayanışma ziyareti

Emek Partisi, Tuzla Serbest Bölgede “Mata işçisi yalnız değildir” sloganlarıyla işçilerle buluştu. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla da  direnişteki kadın işçilerle birlikte pasta kesti.

Tuzla’da Birleşik Metal İş’in örgütlü olduğu Mata’da işçiler ek zam mücadelesinin 9. Gününde direnişi sürdürüyor. Dayanışma ziyaretleriyle büyüyen mücadelede işçiler, direnişi sürdüreceğini belirtiyor.

Evrensel‘in haberine göre; Sabah saatlerinde Tuzla Serbest Bölge önüne gelen işçiler akşam saatlerine kadar sloganlarla, halaylarla direniş alanından ayrılmıyor. Yağışlı havaya rağmen, yağmur altında direnişlerini sürdüren işçilere gün aşırı dayanışma ziyaretleri gerçekleşiyor. Direnişin 9. gününde Mata işçilerini ziyaret eden, CHP Tuzla Örgütü temsilcilileri ve yöneticileri, Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri ve Emek Partisi İstanbul İl Örgütü mücadeleyi birlikte büyütme çağrısı yaptı.

İşçileri ek zam mücadelelerinde yalnız bırakmayan Emek Partisi, “Mata işçisi yalnız değildir” sloganlarıyla işçilerle buluşurken, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla da  direnişteki kadın işçilerle birlikte pasta kesti. Emek Partisi İstanbul İl Başkanı Sema Barbaros, direnişteki işçilerle görüşerek, “Talepleriniz gerçekten de çok haklı talepler. Bu koşullarda ek zam talep etmekten başka bir çare yok aslında. O yüzden biz Emek Partisi olarak elimizden geldiği kadar, İstanbul’da, her yerde bu direnişi duyurmaya, yanınızda olmaya, bu dayanışmayı büyütmeye devam edeceğiz” diyerek işçileri selamladı. “Bugün ziyaretimizin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününe denk gelmesi de hakikaten çok önemli” diyen Barbaros, kadın işçilerin 8 Mart’ını kutlayarak birlikte pasta kestiler.

Emek Partisi yönetici ve üyeleriyle birlikte halay çeken işçiler, “Direne direne kazanacağız”, “Mata Mata işçisi direnişin simgesi” sloganlarıyla seslerini yükseltti.

İşçiler, dayanışma ziyaretlerine ilişkin, “Bizim için direnç ifade ediyor. Dışarıdan gelen destek bizim birliğimizi, mücadelemizi büyütüyor” dedi.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı