Pazartesi, Temmuz 22, 2024
Ana SayfaGÜNCELEmekli öğretmenler belge aldı, yeni öğretmenler ant içti

Emekli öğretmenler belge aldı, yeni öğretmenler ant içti

Kartal Milli Eğitim Müdürlüğü,  Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde 24 Kasım Öğretmenler Günü program düzenledi.

Emekli öğretmenlere Kartal Kaymakamı Edip Çakıcı tarafından Hizmet Şeref Belgesi Takdimi yapıldı ve göreve yeni başlayan öğretmenler ise tolu halde öğretmenler andını okudu.

Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programa Kartal Kaymakamı Edip Çakıcı, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal İlçe Emniyet Müdürü Sinan Dallı, Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kıraç, Belediye Başkan Yardımcısı Adem Uçar, Ak Parti İlçe Başkanı Nimet Gündoğdu, CHP İlçe Başkanı Mert Polat, MHP İlçe Başkanı Zübeyir Kurt, ADD Yönetim Kurulu Üyesi Cem Arkan, İBB Meclis Üyesi Arzu Öğüt Şimşek, sivil toplum kuruluşları, emekli ve yeni atanan öğretmenler ile öğrenciler katıldı.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in gönderdiği kutlama mesajının okunması sonrası Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kıraç açılış konuşması yapıt.

“GÜNÜMÜZ KUTLU BAHTINIZ AÇIK OLSUN”

Kıraç, “Görevini hakkıyla yerine getirmiş, ülkesine ve milletine hayırlı nesiller yetiştirmiş ve bugün emekliliğini yaşanan öğretmenlerimize  fedakarlıklar için teşekkür ediyor, sağlıklı hayırlı günler diliyorum. Görevine yeni başlamış, çiçeği burnunda öğretmenlerimize meslek hayatları boyunca sağlık, mutluluk ve muvaffakiyetler diliyorum” dedi.

Kıraç, eğitimde teknik ve ruhi duruma dikkat çekerek; “Eğitimin büyük bütçelerle yönetilmesi, modern desteklerinin yapılması, okulların fiziki şartların iyileştirilmesi tabii ki önemlidir. Ama tüm bunların yanında eğitimin niteliğinin arttırılması için mekanları, materyalleri, nesneleri anlamında kılanın insan olduğu unutulmamalıdır. Okulları, sınıflara anlamlı kılanlar ve eğitime ruh aşılayanlar ise kıymetli öğretmenlerimizdir. Öğretmen çocuğa sadece bilgi sunmaz, bildiği güzel bir gayeyi makus kılmayı öğretir. Maddenin, eşyanın, kainatın bilgisini verirken, öbür taraftan öğrencisini mana aleminde yolculuğa çıkarır. Mevsimler döner, yıllar geçer, teknolojiyi gelişir, imkanlar farklılaşır lakin insan değerler, evrensel ahlaki ilkeler her daim baki kalır. Şartlar ne olursa olsun, bir öğretmen öğrencisine her şeyden önce sevgiyi, merhametli adaleti, alçak gönüllü olmayı öğretmelidir. Bunun ardından öğrencisine bir ideal sunmalı ve bu ideal yolunda azimle, gayretle çalışma fikrini yerleştirmelidir.”

Kıraç konuşmasını, “Millet merkezlerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde tüm öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum. Eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Gününü tebrik ediyorum. Günümüz kutlu bahtınız açık olsun” diyerek tamamladı.

EMEKLİ ÖĞRETMENLERE HİZMET ŞEREF BELGESİ TAKDİMİ

Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kıraç’ın açılış konuşmasının ardından Kartal Kaymakamı Edip Çakıcı, emekli öğretmenlere Hizmet Şeref Belgesi takdim etti ve toplu fotoğraf çekimi yapıldı.

Yeni atanan öğretmenler ise toplu halde sahneye çıkarak birlikte Öğretmen Andı okuyarak okullarına döndüler.

24 Kasım Öğretmenler Günü programı şiir ve müzik eşliğinde işaret diliyle söylen şarkı ile sonlandı.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş