Pazar, Temmuz 21, 2024
Ana SayfaGÜNCELEMEP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Arzu Erkan oldu

EMEP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Arzu Erkan oldu

Emek Partisi (EMEP)’nin ilk adayı işçi kenti Kocaeli’de: Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Arzu Erkan oldu. Arzu Erkan, “Bu kent emekçilerin elinden çalındı. Bu kenti yeniden emek kenti yapmak için, emek kenti Kocaeli için yola çıkıyoruz” dedi.

Emek Partisi, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayını İzmit Belediyesi Dernekler Yerleşkesinde yapılan etkinle açıkladı. Açılama etkinliğine EMEP Genel Başkanı Seyit Aslan, EMEP İstanbul Milletvekili İskender Bayhan, sendikalar ve siyasi partilerin temsilcileri ve EMEP parti üyeleri katıldı.

Etkinlikte konuşan EMEP Genel Başkanı Seyit Aslan, “Seçimlere giderken Cumhur İttifakı birliğini sağlamış ve parsel parsel paylaşımını sürdürüyor. Ama bu paylaşım halktan değil rant ve yağmadan yana bir bölüşüm.” dedi.

Seyit Aslan, Kocaeli’de ilk adaylarını açıklayacaklarını belirterek “Kocaeli’de hepinizin tanıdığı, uzun yıllardır bu kentte mücadele eden, bu kentte ezilenlerin, yoksulların, işçilerin, kadınların, gençlerin mücadelesinin yanında, nerede bir direniş, grev varsa orada olan, aynı zamanda partimizin merkez yöneticisi ve genel başkan yardımcılığı görevini sürdüren Arzu Erkan” diyerek Arzu Erkan’ı sahneye davet etti.

“Emek kenti Kocaeli için yola çıkıyoruz”

Emek Partisi Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Arzu Erkan büyük bir sorumluluk aldıklarını belirterek “Hep birlikte bir arada mücadele ederek kazanacağız. Biliyorsunuz yönetenler Kocaeli’yi sanayi kenti olarak anarlar. Onların böyle bir kavramı ifade etmeleri aslında yerel yönetim anlayışlarını da ifade ediyor. Kenti ‘marka kent’ yapacağız diyerek, nasıl meta haline getirdiklerinin itirafı. Kocaeli’nin 14 sanayi bölgesiyle sermayeye nasıl peşkeş çekildiğini, toprakların nasıl yağmalandığını biliyoruz. Kocaeli’ye gelen herhangi biri kentin iki yanındaki demir çelik fabrikalarını, Hereke’nin tepelerine oyulmuş çimento fabrikalarını, 35 limanıyla bu kentin insanını denize nasıl da hasret bırakıldığını göreceklerdir. Bu kentin toprağını, havasını, suyunu yağmaladılar. Kâr için, rant için bu kenti sermaye lehine dönüştürdüler. İşte o nedenle onlar sanayi kenti diyor, biz emek kenti diyoruz. Bu kentte yaşayan yüzbinlerce gencin, kadının, işçinin emekçinin hak ve çıkarlarını önceleyen, emekçilerin yerel yönetimlerin her türlü karar alma, uygulama ve denetim aşamasında söz sahibi olması için yola çıkıyoruz. Bu kent emekçilerin elinden çalındı. Bu kenti yeniden emek kenti yapmak için, emek kenti Kocaeli için yola çıkıyoruz” diye konuştu.

EMEP İstanbul Milletvekili İskender Bayhan, Meclisin 20 Şubat’a kadar çalışacağını belirterek “Sonrasında burjuva partilerin temsilcilerinin kâr ve rant kavgası için araziye çıkacaklar. O zamana kadar Meclisten geçirmeye çalıştıkları düzenlemeler sarayın bu ülkeyi nasıl yönettiğinin somut bir göstergesi” dedi.

ARZU ERKAN KİMDİR?
1978 yılında Almanya’nın Duisburg kentinde dünyaya gelen Arzu Erkan, ilk ve ortaöğrenimi İstanbul Kartal‘da, lise öğrenimini ise Gebze Anadolu Teknik Lisesi’nde tamamladı. Marmara Üniversitesi elektronik haberleşme bölümü mezunu olan Erkan, üniversite öğreniminin ardından Dudullu OSB’de kurulu Unifil Elektronik işyerinde sendikalaşma mücadelesine öncülük etmiş, Birleşik Metal-iş Sendikası işyeri sendika temsilciliği yapmıştır. Yirmi yılı aşkındır Kocaeli‘de yaşayan Erkan, uzun yıllardır Evrensel Gazetesi muhabirliği yapmakta. 3 dönem Emek Partisi Kocaeli il başkanlığı görevini sürdüren Erkan, EMEP 10. Genel Kurulunda genel başkan yardımcılığı görevine getirildi. İzmit’te ikamet eden Erkan, evli ve bir çocuk annesidir.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş